Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy lónak van chipje és...

Ha egy lónak van chipje és lóútlevele akkor származási lapja is?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem függ össze?

A chip "kiváltja" a származási lapot?


Csikót szeretnék vásárolni lovam mellé, viszont az enyémnek vannak papírjai és nem merek olyat venni amelyiknek csak chipje van mert ha esetleg be kellene tennem őket bértartásba akkor csak papírokkal fogadnák be őket, igaz?


2022. jan. 19. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Származásija csak a tisztavérű lovaknak van, pl kisbéri vagy shagyat arab.

Bértartáshoz elég az útlevél, mert az a kötelező.

2022. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha chipje van, akkor útlevele is kell legyen, a kettő kéz a kézben jár. Származási lapja a származásos lónak van, de ez nem kötelező tartozéka a lónak (bár véleményem szerint csak ennek van értelme, a többi mind csak szaporítás)
2022. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így már értem. Köszönöm mindkét választ!
2022. jan. 19. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Útlevele minden lónak van, vagyis kéne lennie.

Emellé járt régen a sütés, így tudták azonosítani az útlevél-ló párosát. Ma már ezt kiváltotta a chip, mert az kevesebb macera. Tisztavérű lovakat szoktak azért még sütni, de chipet azért ők is kapnak.


A származási lap olyan lónak van, akinek a szülei tenyészállatok és bizonyítható, hogy tényleg azok a szülei (pl fedeztetési jeggyel). Ha a sarki Juci néni kancája meg a Józsi bácsi ménje csikót csinál az nem kap származási lapot, hiába tudjuk melyik lovak a szülei.

2022. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EAdri93 ***** válasza:
Származádi lapja nullásnak is lehet. Látsd nekem elcseszték a kancám papírjait (apja hivatalos fedmén, anyja félvér, anyai nagyszülőkig ismert, anyjának marhalevele volt, száemazási lappal /utána jött be az útlevél a marhalevél helyett/ .. elcseszték a papírozást így csak a szülők vannak benns, a csikóknak az útlevél mellé kértem származási lapot is (plusz 25 ezer ft ért lehet kérni így a kutya se kéri mifelénk) így került bele minden, apai ágon tele van de az adminisztrációs gikszer miatt anyai ágon csak anyai nagyszülőkig van meg a továbbiakhoz ismeretlen van írva) egyébként csak megsúgom, nyílt titok, egy kis kenőpénzt szoktak adni bizonyos személyek a dokinak meg a területileg illetékes lótenyésztési felügyelőnek és én ismerek olyat , nevet nem mondok akinek a nóniusz anyától és zugmén fríz apától született csikóját tisztavérű nóniuszként papírozták le..üdv Magyarországon
2022. márc. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EAdri93 ***** válasza:
5ös vagyok, elfelejtettem mondani hogy a környéken 25km es körzetbe én vagyok.az egyetlen akinek van normálisan oltva/papírozva a lova..kapásból 20 lovat ismerek aminek nincs papírja ergo benne sincs a rendszerben... volt olyan, lepapíroztatták a csikót , mire megjött az útlevél a vevő elvitte --> útlevél nem követi a lovat , ott maradt a kedves illetőnél...
2022. márc. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!