Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lónak csikó?

Első lónak csikó?

Figyelt kérdés

5 éve lovagolok 3 jármódban stabilan tudok lovagolni, aki lovon tanultam lovagolni az sem egy könnyű eset volt ezért úgy gondolom, hogy megtudnék bírkózni egy 2éves csikóval.

.

Akinek az első lova csikó volt az hogyan tudott vele boldogulni?.

Sikerült teljesen belovagolni?


2022. márc. 28. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyedül (bár ezt nem írtad hogyan) biztosan nem bírkóznál meg vele. Én már 120on versenyeztem amikor az első csikómat vettem és bizony nagy falat volt, az edzőm nélkül nem lett volna belőle semmi.

Az, hogy 3 jármódban stabilan tudsz ülni még nem jelenti azt, hogy tudsz lovat is képezni.


Én a 2 éves csikót nagyon maximum úgy vállalnám be a helyedben, ha az edző heti többször tudja felügyelni a munkát

2022. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem teljesen egyedül lovagolnám be. Természetesen edzővel
2022. márc. 28. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem az eddzőt kérded?
2022. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom első lónak a csikót. Az hogy tudsz stabilan három jármódban lovagolni az egy dolog de nem tudod hogy kell belovagolni. Ha kontár mód próbálkozol azzal csak nagy károkat okozol egy fiatal csikónál. Szerinted miért van ilyen szakma hogy belovagló?
2022. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az edző sem belovagló. Az egy külön szakma. 4-es vagyok.
2022. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg varj egy kicsit ezzel, egy nehezebben kezelhető ló más mint egy belovagolatlan csikó
2022. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
A ló néz, a csikó lát...
2022. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Első lónak nem. A belovaglás egy dolog, de ott vannak a hétköznapok, ahol nem mindegy a napi nevelés. Pl lovardába tuti nem tartanék, mert érhetik olyan ingerek, amikről nem tudsz és negatív következményei vannak.

Most van nálunk egy ménesben nevelkedett 2 éves csikó. Okos ló, de sok türelem kell, és keményen meg kell húzni a határokat, mert ha nincs időben rendezve minden szitu akkor a fejedre nő.

Még egy idősebb (kész) lónál is észnél kell lenni, mert ha kicsit dominánsabb az is simán rádkap. Dolgozok egy 6 éves lóval, amúgy nagyon jószándékú, intelligens, de az utóbbi időben elkényeztették, szóval párszor tudatosítani kellett, hogy nem körülötte forog a világ. Szóval a lovaglás tudás egy dolog, egy lóval bánni is kell tudni, amit heti pár alkalom edzővel nem fedez.

2022. márc. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első lónak én se ajánlok csikót, az hogy stabilan ülsz 3 jármódban nem jelent semmit. mégha nem is te lovagolnád be akkor is te lennél vele minden nap, egy ilyen fiatal lovat nevelni kell, képezni kell és izmolni. én is lovagoltam már nehéz esetű lovon (csikón is, aki amúgy egy tündér) de ez nem jelenti azt hogy meg tudnék vele bírkózni. tudom hogy sokkal jobb érzés lenne egy xsikót felnevelni betanítani stb de ez nem olyan szép mint amilyennek hangzik. persze csikóból is találsz olyat aki könnyebb eset, a lovardánkban pl van egy négy éves ló akin futószáras oktatást szoktak csinálni és olyanok is lovagolják akik még kezdők
2022. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!