Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt olyan aki első lónak,...

Van itt olyan aki első lónak, csikót vett?

Figyelt kérdés

Szóval igazából tapasztalatok érdekelnének,.

Igazából nem első ló lenne mert van 4 lóállatunk jelenleg, de apum szerint érdemesebb lenne egy csikó, mivel az könyebben hozzád szokik meg stb, hobbi célra lenne. És manapság nehéz olyan idősebb lovat találni amelyik hobbi célra megfelelő és rendes tudással rendelkezik, és egy elrontott lovat nehezebb át idomítani. Szóval a csikó mégis jobb lenne nem?



2018. júl. 19. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Idomítottatok már csikót? Vagy lesz szakember, aki belovagolja? Mert elrontani is könnyebb, mint egy felnőtt lovat.
2018. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, valóban könnyebb elrontani egy csikót. Én sem mostanság akartam lovat venni, mivel még sokat kell tanulnom hozzá. De amúgy igen lenne segítség. (De az esetleges tapasztalatok még mindig érdekelnének)
2018. júl. 19. 14:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem ilyen lovam van. Négy évesen vettem. Szakember segített a kiválasztásában. Az is érv volt, amit írsz, hogy, bár nem jól nevelt, de legalább elontva sincs. Lovardában tartom, ahol hozzáértéssel rendszeresen foglalkoznak vele, és én is kapok segítséget, hogy mikor, mit hogyan tegyek vele.
2018. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nagyon sz__r ötlet,már ne is haragudj. Ha egyszer rászokik valami rosszra,vagy berögzül neki valami amitől veszélyes lesz az életben nem nevelitek ki belőle. És veszélyes belovagolni,azért csinálják tapasztalt emberek. Ha téged lebakol és megfejeled a kerítést akkor az nem lesz túl élvezetes.
2018. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Előbbi, Igazad van, veszélyes is lehet. De fentebb is említettem, hogy lenne hozzá értő segítség.
2018. júl. 22. 11:15
 6/10 A kérdező kommentje:
És egy 5 éves lóról mit gondoltok?
2018. júl. 22. 11:20
 7/10 G. M. ***** válasza:
37%
Igen egy csikót venni egyszerűbb, egyrészt mert olcsóbb (általában) másrészt élete első éveiben kapod meg, így biztos lehetsz benne, hogy jó dolga van, lesz. És ha van szakember, aki belovagolja neked, akkor lehet az úgy jobban megéri, mint venni egy idősebb, belovagolt lovat. Ha pedig, úgy érzed, hogy te szeretnéd belovagolni, akkor olvasd el Dr. Gerd Heusmann: Ne árts! című könyvét, és ha abból mindent értesz, és véghez tudsz vinni a gyakorlatban, akkor szerintem készen állsz kiképezni egy csikót is.
2018. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,könyörgöm ne bíztassuk arra hogy egy könyv elolvasása után egyedül próbálja meg belovagolni..szerintem nem szeretne a rajta ülni amikor behisztizik,elkezd pörögni,hemperegni és ágaskodni mert mondjuk nem tetszik neki hogy van valami a hátán. Meg is ölheti ha elborul az agya. Elég ha ledobja és megtapossa tiszta jó szándékból,vagy megrúgja mikor próbálja felszerszámozni. Feltétlenül szakembernek kell,nem véletlen ők értenek hozzá és nem otthon a kiskertben idomítjuk a lovat könyvből. Egy több száz kilós állatról van szó ami bármikor megijedhet akármitől (szó szerint. szélzúgás,pocsolyát lát,leesik mellé egy falevél,dörög az ég,zacskócsörgés,VÖDÖR) a vödröt azért írom,mert én már láttam olyan lovat aki halál jámbor és nyugodt,de ha meglát egy vödröt valakinél akkor jobb nem mellette állni mert retteg tőle és tolat,kapkodja a fejét,dobog mintha meghülyült volna.
2018. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 G. M. ***** válasza:
75%
Nem úgy értettem, hogy a könyvből tanítsa a lovat, hanem, hogy mindent a könyvben áll megtudja tökéletesen csinálni gyakorlatban (ahogy ezt írtam), akkor valószínüleg van olyan szinten, hogy kiképezzen egy csikót. Ezt természetesen nem úgy értettem, hogy olvassa el a könyvet, értse meg, aztán go ki a kertbe lovat idomítani. :)
2018. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha kezdő vagy nem ajánlom a csikókat.

Egy 5-6-7-8 éves belovagolt, tapasztalt ló mindenképp előnyösebb.

2018. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!