Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóval lehet menni duna partra?

Lóval lehet menni duna partra?

Figyelt kérdés
Nyilván nem Budapest belvárosában, Esztergom környékén. Sok kutyás jár arra, mi is szoktunk menni velük, viszont lóval még nem találkoztam. Nem tiltja semmi, ugye? Úgy képzeltem el, hogy lószállítóval odavisszük őket, és kipróbáljuk, (mennyire) szeretik e a vizet, mert még nem találkoztak az itatón meg slagon kívül vízzel. Van valakinek ilyen tapasztalata esetleg? Érdemes egyáltalán elvinni őket oda?

2022. ápr. 10. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Persze, már várnak bennetek.
2022. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
duna=Duna
2022. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanítod háton is úszni...

Régen gyakorta itatták a lovakat folyóparton, vagy patakból.

Ösztönösen jó úszó.

Őszintén bevallom, nrm tudok olyan paragrafust, ami idevágó lenne. Vuszont 64 évem alatt csak filmben láttam vízparton vagy vízben lovat.

2022. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát én Pest megyében élek és itt simán ki lehet menni. Sőt voltam már Budapesten is olyan lovardában ahol a Duna partra mentek ki terepre.
2022. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lemehetsz a folyópartra. Miért ne lehetne? :D Gondolom homokos partszakaszra gondolsz, nem beépítettre vagy kövesre...

Egy időben rendszerese túráztunk a Dunához, lova válogatta, hogy tetszett-e neki vagy sem. Viszont ha csak térdig is szeretnétek bemenni, figyeljetek nagyon a meder aljára. Ne menjetel be olya helyen, ahol iszapos, vagy hirtelen mélyülhet. Nem tudom, milyen szakasza van épp azon a parton a Dunának, de elég nagy sodrása tud lenni, a lovat is képes elsodorni. Erre érdemes azért odafigyelni. Meg amúgy is jobban szeretnek fürdeni a lovak az álló, vagy kis sodrású vizekben, ők is érzik, hogy biztonságosabbak.

A kérdés alapján elég kultúráltnak tűnsz, de azért mégis leírom; hogyha az a szakasz amúgy strand, akkor nyáron az tabu. Nincs erre semmilyen jogszabály, szimplán csak azért, mert az ember próbál nem kicseszni a másik embertársával. Az oka ugyan az, amiért sok helyen a Balcsi partról is ki vannak tiltva a kutyák: a végtermék. Én sem szívesen fetrengek abban a homokban, ahova állatok végzik a dolgukat, bármennyire is szeretem őket... :)

Lószállítóval viszont ne a partra álljatok, hanem egy kicsit messzebb, ne érje őket "sokként" a nagy víztömeg, ahogy kiszállnak a futóból. Hogyha a lovak még nem láttak ekkora vizet, nem valószínű, hogy nagyon lelkesedni fognak érte, de minden csak szoktatás kérdése.

2022. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a választ (meg a többieknek is). Homokos/enyhén kavicsos a szakasz, ilyen a meder is, elég sekély és kicsi a sodrás (a szélén legalábbis). Tudomásom szerint nem strand, de úgy szokott lenni, hogy odamennek az emberek, ahol szabad partszakaszt találnak. Nyilván ez a lovakkal is így lenne. Azt gondoltam egyébként, hogy a víztől kicsit messzebb megállnánk, és előtte picit sétálnánk velük, de azért köszi hogy írtad. Én úgy tudom, sosem voltak ilyen helyen a lovak, így teljesen új dolog lenne, elsősorban kíváncsiságból mennénk, hátha tetszene nekik.
2022. ápr. 10. 23:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha először mész, ne várd, hogy egyből ússzanak benne :D (meg mondjuk a Dunába amúgy se, hacsak nem holtág). De kb 3-4 alkalommal el lehet jutni odáig fokozatos szoktatással, hogy hasig bemenjenek. Onnan már lehet ugrálni a hátukról a vízbe, de nem kell aggódni még a sodrás miatt.

Becsapós a Duna, nagyon kell vele vigyázni. Igen, a szélén kicsi a sodrás, de 1-1,5 m-es víznél már meg tud lökni rendesen.

Remélem élvezni fogják a lovak, meleg napokon hálásak lesznek érte :)

2022. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsokat, köszi :)
2022. ápr. 10. 23:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen
2022. ápr. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!