Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyarországon van military?

Magyarországon van military?

Figyelt kérdés
van rendes military pálya és megrendezett versenyek, vagy ilyen csak külföldön van? És mégegy kérdés: egy ló aki alkalmas díjugratásra, az militaryra is alkalmas ugye?

2022. ápr. 18. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Hunglish.
2022. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Azt hiszem Nagykanizsán van ingyen használható pálya
2022. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy van. Alagon szokott verseny is lenni.

Közel sem biztos, mert lehet hogy az épített akadajlyon átmegy, de a milis fix akadályok sokkal változatosabbak, technikásabbak, nem csak felfele kell ugrani

2022. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nmnmnm ***** válasza:
79%
Szia ahogy írták előtem is Nagykanizsán,Algon ,Bábolnán és Kaposváron is van military pálya. Amelyik ló alkalmas díjugratásra az legtöbbször alkalmas militaryra is de ugye a militaryban van ugye maga a terep része a díjugratás és a díjlovaglás. A helyesírási hibákat elnézni.
2022. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nmnmnm ***** válasza:
A 4 es vagyok másnéven lovas tusának is hívják és ha beírod a keresőbe hogy lovastusa ki agya azt az oldalt ahol lehet nevezni meg megtudod nézni hogy holesznek versenyek hogyha kiszeretnél menni nézőnek. Helyes írást elnézni.
2022. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mátészalkán is szokott lenni:)

Szerencsére egyre népszerűbb ez a szakág és egyre több versenyt rendeznek, nem csak profiknak:D

Militaryra jobbak azok a lovak, akiknek nagy, térölelő vágtájuk van, kitartóbbak, jobbak hosszútávon, hiszen itt van hogy 10 perces egy versenypálya. Díjugratásban pont hogy a szűk fordulók miatt jobbak a kisebb, pörgősebb lovak, és nem szükséges, hogy sokat bírjanak, mert csak 1-2 percet vannak bent. Pl az én lovammal, aki 1.40-en versenyzett, esélyem se lenne pl egy telivérrel szemben, csak mert ő nem erre "született". De amatőr szinten sztem bármilyen lóval lehet menni, aki szereti ezt csinálni:)

Magasabb szinteken is gyakran vannak telivérek/telivérezett lovak, az alkatuk és a tulajdonságaik miatt.

2022. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, még az lenne a kérdésem hogy valaki írta hogy díjlovaglás és díjugratás is van a militaryban, én ezt nem tudtam, de akkor a military és a cross country ugyanaz? Vagy a cross country az csak az a része amikor terepen kell menni akadályokra? Vagy hogy van ez? És van olyan military/cross country verseny amiben nincs díjugratás és díjlovaglás hanem ott a versenyen csak a "terepes" része?
2022. ápr. 18. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom külföldi oldalakról nézted:D Eventing a szakág neve, magyarul lovastusa. Ezen belül van showjumping, dressage és cross-country(terep). Magyarországon már hallottam olyanról, hogy nem egy lovas lovagolja mind3 szakágat, hanem csapatként, valaki az ugrórészt csinálja, valaki a díjlovas részt, és valaki a terepes részt. Gondolom ez nem komoly szint, de mindenképpen jó ötletnek tartom:)

Nem vagyok benne biztos, hogy van külön terepes rész, de ha a csapatos létezik, akkor biztos van olyan is:)

2022. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!