Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvért vagy shagya...

Kisbéri félvért vagy shagya arabot vennétek?

Figyelt kérdés

Szeretnék mégegy lovat vásárolni a közeljövőben. Jelenleg három lovunk van a családban, az egyik egy kisbéri félvér. A fent említett 2 fajtában gondolkodom.

A kisbéri talán azért lenne jobb választás, mert a másikkal együtt, szép párt alkotnának fogatban és egyszerre le is tudnám őket jártatni.

Másrészt pedig kipróbálnék vmi újat is, ami kiszínesíti a lóállományt. Ez pedig az arab lenne.

Mivel mindegyik lófajta alapvetően temperamentumos, magas telivérhányaddal, így a lemozgatás kérdés is fontos.

Saját véleményt, tapasztalatot, javaslatot mindent meghallgatok, de az okoskodók kíméljenek légyszi. Tudom, h nem a fajta az elsődleges szempont, nos, nekem most igen. A későbbiekben lehetséges, hogy tenyészteném is.

Nem is igazán szakmai a kérdés, inkább preferencia.

Köszönöm előre is!


2022. ápr. 28. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Shagyat csak akkor vennék, ha sok idő van mozgatni. Lovagoltam sokáig egyet. Mentem vele egy tepósabb terepet és csak akkor kezdett bemelegedni. Nem hiába távló, sokat tud menni sokszor. Nagyon intelligens jól tanítható, de ha, nincs kielégítvecs mozgásigénye, akkor agyaskodott.
2022. máj. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted kb. heti hány alkalom kell neki ahhoz, hogy kezelhető legyen? (Táv, tempó, hány óra stb.) Vagy egy "átlag" lóhoz képest mennyivel nagyobb igénye lehet?
2022. máj. 5. 15:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Napközben karámban vannak egész nap, azt kihagytam. Kb 0,5 hektár, ami tudom, hogy teljes ridegtartáshoz kevés, de az egésznapi boksztól mégis jobb.
2022. máj. 5. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyáron 0-24ben legelőn volt, plusz abrakot kapott. Heti 3x20 km meg se kottyant neki.
2022. máj. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!