Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ugrik be önszántából a...

Virág106 kérdése:

Miért ugrik be önszántából a ló vágtába?

Figyelt kérdés
Egy kicsit még tapasztalatlan vagyok vágtába, és könnyített ülésbe nagyon megnehezíti az a dolgom hogy az előtte lévő lovat nézi mikor ugrik be vágtába és ahhoz kell alkalmazkodnom, amikor nem adtam neki semmi lábjelet még hozzá. Ezért nagyon gyatrául ment. Ilyenkor mit lehet tenni hogy ez változzon, kicsit sietős ló is kora ellenére (mellesleg akhal teke szóval jóval ingerlékenyebb). Nem tudok vele mit kezdeni. Esetleg kérjem meg hogy majd ültessenek másikra?

2022. ápr. 30. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaló, ez már bele van rögzülve. Esetleg próbálj meg te egyedül vágtázni az íven.
2022. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
1-es vagyok, esetleg ülj le akkor a fenekedre, tartsd meg a szárakat, és a csizmád ne is érjen hozzá, ne engedd neki, hogy vágtázzon. Könnyített ülésben meg az lehet a baj, hogy a száraid lógnak, akkor is feszüljenek és ne löttyenjenek meg.
2022. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam egyedül az ívben vágtázni, de sajnos az edzőm nagyon ragaszkodó hogy egy másik lány legyen elől, ezért mindig rám szól. A szárról annyit hogy olyan röviden volt hogy az a szár nem lötyögött, életembe 2-szer könnyített vágtáztam, 1.nyugodtabb lovon, azon ment hosszabb távon is, de ezen a sietős lovon sajnos nem. Nagyon nehéz vissza fogni is néhányszor. Nagyon ragaszkodó tényleg hogy előtte legyen valaki, ha kell gyorsít is hogy beérje (mellesleg annyit hogy ez egy csődör ló, és a pályán csak kancák voltak). Az edzőm meg folyton rinyákol a kisorolok onnan, sajnos nem értem ezt a nőt, ez a ló se igazán nekem való, hiszen nehéz megfékezni, és igen kora ellenére ez a ló tényleg csak tapasztaltabb lovasoknak való.
2022. ápr. 30. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem... Akkor mondd nekik, hogy adjanak olyan lovat ami a te szintedhez való, az lesz a legjobb. Vagy magyarázzák el, hogyan fogd vissza.
2022. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

No és hogy fogsz tapasztalt lovassá válni, ha sosem lesz megoldandó feladat előtted? Minden kezdő átesik ezen az időszakon. Törekedni kell veszekedés nélkül nem engedni. Régen a lovasjelölteket úgy fejlesztették, hogy elég nagy körön lépésben ment a csapat, és mindig az (éppen) első lovasnak vezényeltek vágtában felzárkózást. Mert megvan ennek a jelenségnek a tükörképe is, hogy az első ló meg nehezebben ugratható be vágtába, és így egy füst alatt két dolog is kiderült.


Csak halkan mondom, aki ilyen kezdőt csődörre ültet, az vagy a világ marhája, vagy az átlagnál okosabb, és lát fantáziát a kérdezőben.

2022. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megértem hogy akadály meg minden, de én első sorban vágtázni akarok megtanulni. És ezzel nem tudok ehhez a lóhoz igazodni, főleg könnyítettbe, mert mindig vissza fogok esni/esetleg leesni komolyabban, mert nagyon bemegy a másik ló seggébe már. Amikor próbáltam visszafogni, meg sem állt még annak ellenére sem hogy volt előtte valaki. Nem akarok szintén máshoz igazodni hogy ő mikor indul el vágtába, mert tudnom kell/felkészüljek hogy mikor fog átváltani. Így nehezebb ez nekem.
2022. máj. 1. 06:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Jabocs, ne olvastam elég figyelmesen, hogy könnyítettet akarsz tanulni.

Számomra mondjuk ez értelmetlen, de kinek a pap, kinek a papné.

2022. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy ha van a környéken olyan lovarda, ahol van lehetőség nem osztályban lovagolni (szóval egyénileg) akkor próbáld ki. Szerintem az sokat segítene hogy ha ugye te ugratnád be a lovat, akkor amikor érzed hogy most ki tudsz könnyíteni. Vagy esetleg olyan opció is van hogy megkéred az edződet hogy vegyen vissza futószárra, ahol még tudod gyakorolni, majd ha már futószáron biztosan megy akkor újra mehetsz szabadon. Már ha az edződ nyitott erre. Remélem tudtam segíteni. Hajrá!
2022. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ugye a másik ló is egy lehetőség. Ha meg az edződ nem látja ezt így be, én a helyedben lovardát váltanék. (#8-as vagyok)
2022. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a könnyített vágtát is futószáron tanítom vagy körkarámban.
2022. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!