Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan legyen jobb kapcsolatom...

Hogyan legyen jobb kapcsolatom a lovammal?

Figyelt kérdés

Van egy ponim, es ma van 2 eve, hogy megvettuk. Az elso fel evben nagyon rossz edzom volt, es a lo is akaratos, makacs, hisztis volt. Nem tudtunk vegigvagtazni egy kiskort se.. Az edzom mindig azt orditotta, hogy verjem el, mert kulonben nem fog ram hallgatni.. Ez 1 alaklommal tortent meg, hogy 3szor megcsaptam eleg erosen, utana meg bogtem melette a legelőn:D utana lett masik edzom, haza kerult a paco, es egyre tobbet fejlodtunk. Mar 2 eve velem van, de megse erzem, hogy szoros lenne a kapcsolatunk, szerintem 1 almaert siman elcserelne.. Xd

Mostmar szotfogad, es nem is lusta(jo na, palyan van hogy konyorogni kell neki..) ha karamba van, neha-neha odajon hozzam, ha megyek, ha legelon, akkor csak nez, ameddig odaerek(mikor idekerult elfutott elolem)

Nem tudom, mivel tudnam szorosabba tenni a kapcsolatunkat, hogy pl jojjon utanam, akar terepen is(ha terepen vagyunk kotofekkel, sokszor megall legelni) tudnatok irni olyan "jatekokat", gyakorlatokat, amitol jobb lehet a kapcsolatunk? Akar hatrol, akar foldrol, mivel 1-2 ev, es kinovom.. Korkaramunk sajnos nincsen..



2022. júl. 31. 15:45
 1/8 Red6+ válasza:
14%

egyszer sem kellett volna megverned!!!!

fél évig hagynod kellett volna békén. távolban figyelned s max rajzolgatnod.magától ment volna hozzád.

csakmert vesz valaki egy állatot nem kell rögtön a magáévá tennie.

sok állatom volt már. de egy példa a papagályom.

békén hagytam mindig, rajzolgattam őt. hímeztem is. oda repült hozzám s segített hímezni. néhányat ő maga össze-vissza vart. merthát annyira nem ért a képekhez, de élvezte.

2022. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el! Próbáld meg újrakezdeni vele. Az én lovammal 1,5 évig nem tudtam összeszokni, mostmár nagyon jó páros vagyunk.


Ha vannak kitörőitek, rudaitok te magad is tudaz körkarámot építeni ugrásokból! Ajánlom a monty robert felé módszert és a parelli játékokat! Szánd rá az időd, türelmedet! Minden nap 15-20 perc már sokat javíthat. Emellett minden apró cselekedetbe vezesd be a hagyományo érzékenyítés-érzéketlenítés technikákat, és dicséretképp vakargasd meg, keresd meg hol szereti legjobban. Ha ügyes vagy és a ló is partner benne, talán vissza is akar majd vakarni. Sok sikert :)

2022. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es

Igen, en is igy gondolom, hogy ezt nagyon elrontottam, de en legalabb tisztaba vagyok vele, es mint irtam, eleg regimodi edzom volt, aki szerint mindenre az a megoldas, hogy sz@rra vered az allatot:)) en se ertek vele eggyet, de akkor meg nem tudtuk, hogy ilyen edzo..

2022. aug. 1. 10:20
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es

Koszonom! A korkaramos dologra nem is gondoltam:) mindenkepp megprobalkozunk vele! Egyebkent a nyakanal szoktam vakargatni, es sokszor vissza vakar:))

2022. aug. 1. 10:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítom, hogy a verés helyes volt, de ne aggódj miatta.


Lehet, hogy te erősen csaptad meg, de a lónak az nem volt annyira erős - magasabb a fájdalomküszöbük. Ménesekben is szokott lenni csetepaté, ott azért keményebbet sóznak egymásra.


A legfontosabb, hogy csupán pár alkalommal fordult elő, és az is régen. Ha nem történt meg többször, de azóta sokat simogattad, jutalmaztad, akkor a ló elfelejti (azaz "megbocsátja") amit anno kapott.

2022. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! A parelli játékok nagyon jók, a szabadidomítás, csatlakozás, földről való munka (futószárazás, ápolás, vakaras, és a konkrét munka) minden minden segíthet. Nekem egy 1eves csíkok van ezt csinálom vele és elképesztő a változás. Nyilván ez ló függő is
2022. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy kézzel tudsz akkorát ütni egy lónak, hogy maradandó rossz élménye legyen. Valószínűleg rá fog jönni, hogy valamit rosszul csinált. Nem fog összeroskadni és haragudni rád egész hátralévő életében, mert egyszer kapott egy fülest.

Ha egy nagytestű kutya séta közben rohan, te meg megrántid a pórázt, a kutya sem fog megsértődni, akkor sem ha rosszul esett neki, hogy szorít a nyakörv. A lóbak sem okozhattál nagyobb gondot.


De a kérdésre válaszolva, sétáljatok sokat közösen. Mellette is sétálhatsz és vezetheted, de lépésben is mehettek. Amolyan terep-szerűségként képzeld el. Együtt ismerték meg új dolgokat, együtt töltök időt. Kimehetsz vele a legelőre is, beszélsz hozzá és szoktatod, hogy még inkább része vagy a mindennapjainak.

Az egyik ló, akit ismerek rettegett az esőkabátoktól, nem engedte közel a lovast ha színes, susogó esőkabátban volt. Sokszor meg lett neki mutatva a földről, zörgettük, hogy szokja a hangját. Ráttetük a hátára, vagy leraktuk elé, had nézze meg magától. Aztán felvettük, és csak addig kellett elviselnie a látványát amíg kipucoltuk a patáit. Aztán szépen lassan a teljes pucolás alatt rajtunk volt a kabát, aztán fel is ültünk a lóra.

Miután teljesen megszokta, sokkal jobb lett a kapcsolata a lovasával. Talán ha közösen győzitek le a félelmét, közben végig támogatod, akkor erős bizalmat fog kiélíteni feléd.

Nem azt mondom, hogy ijesztegesd halálra, hanem ha van valami amitől köztudottan fél, próbáljátok meg együtt legyőzni/hozzászoktatni.

Ha pl terepen van egy kidőlt fa amitől mindig megrémül, próbáljátok meg lassan megkerülni. Persze ne kényszerítsd semmire, csak szépen lassan az ő tempójában haladjatok.

2022. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Parelli játékok, sokat foglalkozz vele akkor is mikor nem lovagolsz rajta, néha csak csutakold le szeretetből, ilyenek.
2022. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!