Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A tudásom alapján készen...

A tudásom alapján készen állok a saját lóra?

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem hogy ezek elegek e ahhoz hogy lehessen egy lovam vagy ha nem milyen tudáast vagy tapasztalatot kell még szereznem? (mielőtt leírom azt le szeretném szögezni hogy nem kellenek olyan válaszok, hogy meg van e aza anyagi hátterem, tutom e hogy mennyibe kerül egy ló és a tartása, van e elég időm rá stb, most csak a lovaglással kapcsolatos dolgokra lennék kíváncsi a többit és elintézem:)

szóval amiket lovaglásügyileg összeszedtem: mind3 jármódban stabil ülés, lovardai alakzatok mind3 jármódban kiskör nagykör kígyóvonalak stb, belső külső állítás, fokozás rövidítés ügetésben vágtában, kengyel nélkül stabil ülés és könnyített ülés, vágtába beugratás és felvétel, kisebb ugrások, eddig kb 60-70 cmt ugrottam, ebben még nem vagyok tapasztalt annyira, eleje körüli fordulat, hátralépés, szőrén lovaglás, szár nélkül lovaglás körön vágtabeugratás felvétel+alakzatokat is lovagoltam már szár nélkül de az még annyira nem ment, helyes szár és lábtartás. sokféle lovon ültem már volt ami frissen volt belovagolva és nagyon ijedezett elrohant, bakolt, mostanában sokszor ülök csikón 3éves és kb csak testsúllyal lehet irányítani mert ha belenyúlok a szájába elrohan, egyszer estem bakolás miatt. nyilván helyes fel le nyergelés és kantározás megy:) szerintem elég magabiztos vagyok a lovon sose volt hogy féltem volna felülni lóra, miután estem azután is visszaültem pedig átment rajtam a ló:) sokszor ültem már menős elrohanós lovon de lustábbon is, a lovak körüli dolgok pl pucolás, patapucolás stb ezek mennek. most így ennyi jutott eszembe ha valamit kihagytam akkor még leírom. ja és még annyi hogy nem vennék holnap lovat csak kb fél-1 év múlva vagy utána csak érdekel a véleményetek, nyilván edzőmmel is beszélek majd vele lovagolnék akezdetekben biztos és bértartásban lenne szval edzőm segítségét tudnám kérni ha valami nem megy. köszönöm ha elolvastad és válaszolsz!



2022. aug. 1. 18:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm, lóháton szerintem határozott vagyok és az edzőm is mondta hogy határozott vagyok, viszont én földről nem érzem magam határozottnak, elég alacsony és vékony is vagyok szóval lehet ezért is de rámerek csapni a lóra ha kell vagy ilyesmi
2022. aug. 4. 16:35
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján amit leírtál, szerintem készen állsz, ha melletted lesz az edződ:)2 hónapja kaptam az első lovamat, tehát nemrég hasonló cipőben jártam (mi nem kerestünk lovat, nekem volt egy szerelem lovacskám, akit fél éve lovagoltam és őt kaptam). Azt ajánlom, ha lovat néztek, akkor tényleg jól gondold át, hogy melyik lovat választod, és hogy mire. Ha versenyezni akarsz és tanulni tőle, és ahhoz jobb egy 15-16 éves jól képzett ló, aztán ha szintet szeretnél lépni, akkor eladod. De ha olyan lovat akarsz, akivel sokáig együtt maradhattok, akkor érdemes megvárni azt a lovat, akivel tényleg illetek egymáshoz.

És jól gondold át, hogy készen állsz-e arra a stresszre, amivel ezek a kis bolondok járnak:D Én azt javaslom aludd ki magad, amíg teheted, mert én 2 hónapja nem aludtam nyugodtan XD és élvezd ki amíg nem kell zsíros kenyéren élned:D

2022. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek. Ez a zsíros ken,érem élés az egyik ytberre emlékeztet. Amúgy nekem sem idegen ez a téma... Csak nekem Csikóval😁😁
2022. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

"de rámerek csapni a lóra ha kell vagy ilyesmi"



Nem veréssel nevelünk...

2022. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
kedves 14es, nem is azt mondtam hogy veréssel nevelünk, de ha a ló neveletlen, rosszat csinál stb valahogy meg kell nevelni mégiscsak egy 600kg os állatról van szó, ha meg ránő a fejemre én csesztem el
2022. aug. 9. 21:11
 16/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen de nem feltétlen kell egyből racsapni. Pl az én lovamnak elég egy határozott erélyesebb szólás vagy a mutatoujjamat felemelni.
2022. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!