Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik ló lenne a megfelelő...

Melyik ló lenne a megfelelő nekem ?

Figyelt kérdés

Új lovat keresek magamnak.

1. Egy akhal teke kanca, 6 éves, belovagolt, pont az én méretem és a kedvenc színem. Nagyon jól képzett. Borsos árú, de tökéletes lenne nekem.

VISZONT!

Szeretnék régóta már egy csikót belovagolni és úgy komplett felnevelni.

2. Egy gyönyörű sötétpej egyéves csikó, tök jó áron.

Gondoltam arra is hogy az 1. opció mellett döntök és befedeztetem a kancát.

Szerintetek melyik lenne a legjobb?



2022. aug. 1. 19:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Akhal tulajdonosként csak ajánlani tudom a fajtát. Rendkívül érzékeny, folyamatosan figyel rád, hihetetlen kényelmes a hosszú háta miatt (őket erre a célra tenyésztették), meghálálja a törődést, jó társ.

Éppen a hosszú hát miatt akkor érdemes akhalt lovagolnod, ha nem vagy túlsúlyos, mert nagyon nehezen izmolódik a hátuk, és több mozgásszervi problémát is okozhat nekik egy túlsúlyos lovas.

2022. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2022. aug. 3. 17:56
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Lovat sose szín alapján válassz. Ha a csikót akkor vedd meg, ha látsz benne fantáziát és van hozzá türelmed, időd, pénzed.

Ha a kancát veszed és attól akarsz csikót, akkor az még több idő és pénz. Mert akkor már keresel egy jobb mént, fedeztetsz, eteted prémium takarmánnyal, plusz utána még 4 év mire abból ló lesz.

Mondjuk én a kancát venném.

2022. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ha csikót szeretnél és megvan hozzá a tapasztalatod akkor azt választ mert mégiscsak kicsit magadraformálod a lovat, te lovagolod be, földről is sokat kell együtt dolgozni szóval talán jobb kapcsolatod is lehet vele, iszont én nem egy éves lovat hanem 2-3 éveset vennék mert az egy évesen még 2évig nem fogsz tudni úgy rendesen lovagolni én ezért vennék inkább már kicsit idősebbet de képzetségileg lehet ugyanazon a szinten
2022. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

13! Nem csak szín alapján választók, de annyira jól képzett hogy már csak ezt kellett néznem;)

14! Köszönöm a válaszod valószínűleg a csikó lesz de ez még nem biztos

2022. aug. 5. 09:53
 16/21 anonim ***** válasza:
1essel a csikóról sem mondasz le, ha annyira kész vagy rá, akkor is érdemesebb az 1, mert nincs attól jobb, mikor magad neveled fel a saját csikót.. ha a csikó bizonyos kort el ér, az anyját pedig tudod addig lovagolni, mire be lehet a csikót is. :) mindenképp 1
2022. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
amúgy nemtudom miért írja mindenki az egyest mert úgy csikója is lesz, nyilván ez is egy opció de a kérdező sose írta hogy a kancát befedeztetné...
2022. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
17, mivel az már lovagolható, de kanca, így a csikó nevelésről sem kell lemondania, akár több is lehet tőle. Tenyésztői szemmel nézem mondjuk..
2022. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves 17es. Szerintem olvashatóan le van írva hogy ha az első lenne akkor lehet hogy fedeztetném.
2022. aug. 12. 19:24
 20/21 anonim válasza:
szerintem az 1. és ha befedezteted minden almod valora valik
2023. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!