Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló etetése, hogyan?

Ló etetése, hogyan?

Figyelt kérdés

sziasztok, lenne néhány kérdésem a lovak etetésével kapcsolatban(bocsánat ha hülye kérdések lesznek de elég kezdő vagyok az "etetés" témában).

Ha bértartásban van egy ló akkor a bértartás árába beletartozik a taarmány ugye? Ha van lovász akkor ő eteti a lovat vagy nekem kell? Nekem kell pl etető vödröt vennem a lónak vagy azt adnak? ha mondjuk van egy amatőr versenyló, kisebb 100-110 es pályákon versenyzik akkor neki kell kiegészítőket venni vagy elég az alap takarmány amit kap a lovardában? Ha kell vagy érdemes neki venni akkor az kb milyen árban van havonta? Ha evett a ló utána lehet rajta rögtön lovagolni vagy várni kell? Vagy fordítva, lovaglás/mozgás után ehet, ihat rögtön? Ha szeretnék táplálékkiegészítőt venni a lónak akkor rábízhatom a lovászra vagy nekem kell odaadnom? egyenlőre ennyi jutott eszembe, köszönöm ha válaszolsz



2022. aug. 4. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a bértartási szerződésben, hogy milyen és mennyi takarmány jár a lovadnak.

Amit ezen felül akarsz adni, vitamin, lótáp, lenmag, bármi, azt meg kell venned.

Megegyezés kérdése, hogy a lovász odaadja-e a lovadnak, vagy neked kell odaadni. Az is kérdés, hogy megbízol-e annyira a lovászban, hogy TÉNYLEG a te lovadhoz fog jutni, és tényleg annyi, amennyit neki szántál...

A legegyszerűbb, ha te magad odaadod neki, mikor kimész hozzá.

2022. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 robetko ***** válasza:
Nem tudod hol tartani a lovad? Privát?
2022. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1es köszönöm a válaszod, 2es nincs lovam csak érdekel a téma
2022. aug. 5. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb helyen benne van a bértartás árában, de ha esetleg vennél lovat, mindenképp meg kell kérdezni, hogy ne érjen meglepetés. A lovász az alap takarmányt általában odaadja, mivel azt napi 2x-3x kapja a ló, nálunk pl. fél 6-kor kapnak reggelit, a lótartóktól nem lehet elvárni, hogy felkeljenek ezért minden nap ilyen korán, főleg ha utazniuk is kell a lovardáig. Alapból ezért (is) szoktak bértartásban lenni a lovak. Etető vödör szokott lenni a boxban beépített, ha nincs, akkor szintén a lovardánál kell megérdeklődni, hogy adnak-e.


Versenylónak szokás adni kiegészítő takarmányt, a neki megfelelő biztos nem árt meg neki. Az árakban most hirtelen nem tudok segíteni, de nem olcsó mulatság. Mindenképp te add oda, gondolom te is hallottál már olyat, hogy a lovász/tulaj a saját lovaival etette meg, stb., így biztosabb.


Nem hiszem, hogy nagyobb baja lenne tőle, ha evés után lovagolnád, de nem árt, ha vársz mondjuk fél órát. Ha kiegészítőt adsz neki, azt inkább edzés után, de várj pár percet. Én úgy szoktam, hogy akkor adom, amikor lenyergeltem, lepucoltam, elpakoltam, utána már jó. Az nem jó, ha edzés után visszaviszed és rögtön iszik, miután elfáradt, megizzadt, rosszat tesz neki, várjon pár percet.


Most ennyit tudtam segíteni, remélem hasznos volt. :)

2022. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!