Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Idegesítene ha a lovad előző...

Idegesítene ha a lovad előző gazdája rendszeresen kijárna a lovadhoz?

Figyelt kérdés

Rendszeres alatt azt értem, hogy hetente vagy minimum havonta megjelenne a lovardában, tőled pedig rendszeresen kérne a lóról információt meg képeket (minden 3. nap kb.). Ilyenkor tehet valamit az előző gazda, ha letiltod online mindenhol, és megkéred a lovardában dolgozókat, hogyha megint megy, ne engedjék a ló közelébe?

Természetesen úgy, hogy hivatalosan, papíron már semmi köze a lóhoz.

De miután kifizetsz majdnem 2 millió Ft-ot az állatért, és neked adják el, jogod van hozzá, hogy csak a tiéd legyen és ne zargasson az előző tulaj utána, nem? Vagy én érzem rosszul? Nem tud elszakadni a lovától, és kezd zavaró lenni, hogy kezd beszólogatni mindenre is ami a lovával kapcsolatos, mintha még mindig ő lenne a tulaj.



2022. aug. 24. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Persze, meg kell neki mondani hogy semmi köze már hozzá, és hogy ne zaklasson többet.
2022. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
1. Elvileg már valóban nincs köze hozzá, de ebből a sztoriból nekem inkább úgy tűnik mintha megbánta volna az eladás.
2022. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azzal nincs gond, ha képeket meg infókat kér, de tényleg ne 3 naponta tegye. Ha mondjuk havonta ki is megy a lóhoz, azért hetente ne. Engem nem zavarna, hogyha néha meglátogatja, de azt nem engedném, hogy beleszóljon a lovam dolgaiba. Szerintem próbáld meg megbeszélni vele, kössetek kompromisszumot. Mondjuk megbeszéltek havonta egy napot, amikor kimegy és megnézi, úgy, hogy TE IS OTT VAGY. Nem tudom, milyen, de jobb, ha te is látod, mit csinál, nehogy valami olyat tegyen, amiből károd származhatna. Annyit megtehetsz, hogy ha eszedbe jut, akkor küldesz neki egy-két szebb fotót a lóról, és megüzened, ha történik vele valami említésre méltó. Ezt is mondjuk havonta egyszer. De szögezd le, hogy NE ZAKLASSON. Ha szép szóból nem ért, kiabálj vele, tiltasd ki a lovardából, vagy valami. Ha nem hajlandó a kompromisszumra, akkor így járt. Ez szerintem is sok, nem szabad hagyni.
2022. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak nagyon szereti azt a lovat. Én esetleg egy ilyen szituban megkérném, hogy kicsit korlátozzuk ezt a dolgot. Pl 1-2 havonta közösen kimegyünk a lóhoz és megnézheti, de azért próbáljunk már "leszakadni" róla, pláne hogy nem azért perkáltam ki 2 misit (esetedben te), hogy olyan legyen mintha feles tartásban lenne.
2022. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Zavarna. Olyan, mintha csak ideiglenes befogadó lennék és ő a gazda még mindig. Adja vissza a 2 milliót vagy húzzon a...

Így hogyan szokna meg engem a ló? Nem alakulna ki kötődés a részéről, mert még mindig ott van minden héten a régi gazdi.

2022. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írtatok szerződést amibe bele van foglalva, hogy rendszeresen látogathatja a lovat és kérhet információt akkor jogilag semmi akadálya, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot. Emberileg pedig annyit tudnék hozzafűzni, hogy egyezz meg vele, hogy havonta kaphat információt és pár havonta a te jelenlétedben kimehet hozzá. Amennyiben ebbe nem egyezik bele és a jelenlegi szituáció továbbra is fennáll akkor lehet tovább lépni. Akár jogilag is.
2022. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne már... Megvetted, a tiéd, fogja fel és rendezze magában. Ha nem akarta eladni, akkor miért adta el? Akár az adásvételi aláírásánál is meggondolhatta volna magát, mostmár fogadja el, hogy így döntött és hagyjon békén.
2022. aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Engem nagyon zavarna. Az én lovam és kész. Ne szóljon bele hogy mit csinálok minden nap vele hogy hányszor vett levegőt szóval ja. Amúgy hármassal értek egyet meg kb mindenkivel aki normálisan írt.
2022. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. aug. 25. 11:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6609454-hogya..


Ez az én sztorim volt éve, tanulságos!

2022. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!