Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet lepattintani...

Hogyan lehet lepattintani valakit, aki az új lovam régi lovasa volt (állítólag) és a ló kapcsán zaklat?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy pár hónapja van új lovunk, egy kisbéri félvér herélt. Családi ló, elsősorban magamnak vettem és a gyerekeimnek. Bértartásban van, de sajna nem ott ahol lakom, hétvégente "látogatjuk" meg és lovazunk :) Nagyon szeretem, mert gyerekeket rá lehet ültetni ill. én is tudok rajta lovagolni, pedig én már nem kezdő vagyok (ugratok is). Na most a gondom, hogy nemrég felbukkant a lovam egy régi lovasa, aki állandóan azzal zaklat, hogy látni akarja a lovat, esetleg lovagolni, foglalkozni vele. Már telefonon is megkeresett, bár gőzöm sincs honnan szedte a számom, de az tette be a kaput, amikor a lakásomba is becsöngetett, engem keresett, de nem voltam otthon. Azt hitte a lovat otthon tartom. Hogyan lehetne lepattintani, mert már egyre idegesítőbb az egész helyzet. A lovat cseréltem és tényleg jól jártunk vele és senkit nem akarok hogy bértartásban a tudtom nélkül "zaklassa", esetleg elrontsa, mikor a 3 éves fiammal is ismerkednek.


Mit tegyek?



2015. febr. 21. 18:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül még komolyabban kezdő díjugratók lovagolják, ismerem akinél bérben tartom és hogy ezt engedem, kedvezménysebb a bértartás ára is. Az edző meg a tulaj odafigyel rá, így nem rontják el a lovamat. A feleségem és én is elég elfoglaltak vagyunk, a közös fiunkon kívül nekem még van két idősebb gyermekem is, szóval ha a lovas csak látni akarná, azt se tudom, hogy szervezhetnénk meg.
2015. febr. 21. 18:28
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Erre a helyzetre két megoldás van. Az egyik, hogy veszed a fáradságot és megnézed, hogyan lovagol az illető, hátha még jól is jársz vele, ha foglalkozik a lóval. A másik, hogy kerek perec megmondod neki, hogy nem, ne zaklasson, hagyjon benneteket békén.
2015. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Én most csak azt írom, le hogy ÉN mit tennék a te helyedben: Megbeszélnék vele meg a helytulajdonosával egy időpontot amikor megnézheti a lovat, a tartási körülményeket, esetleg azokat, hogy kik lovagolják, de ennyi.

Megértem, hogy érdeklődik a volt lova iránt, de ha ennyire akkor miért adta el? Megbizonyosodhat róla, hogy rendben van vele minden, de utána hagyjon békén.

Esetleg, ha ezek után is erőszakosan zaklat, mond meg neki, hogy ha nem hagy békén bepereled. Jó, nyilván az ember nem ezzel kezdi, de van amikor már nincs más lehetőség...

2015. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Mondd meg neki, hogy ha ennyire bele van pistulva, vegye meg, mert éppen eladó! Még az is lehet, hogy csinos kis hasznot realizálhatsz a hülyeségén.

Kivéve persze, ha az illető egy 12 éves kis liba. Ez esetben beszélj az anyjával, hogy pofozza már le rólad a hülye kölykét, és kész.

2015. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ha nagyon ellenállsz, az még inkább gerjeszti a dolgot, mert nem érti, hogy miért nem nézheti meg a lovat, attól fél, hogy rosszul tartod, sovány, beteg.

Én egyszer találkoznék vele a helyedben, nem halsz bele, ha odamegy, amikor te is amúgy is mennél lovagolni és megmutatod neki, hogy lássa, hogy él és virul a ló és ennyi. Megmondhatod, hogy most már látta, de lovasra nincs szükségetek, úgyhogy viszlát.


Gondolom nem azért ment a lakásodra, hogy zaklasson, hanem azért, mert azt hitte ott van a ló és a kerítésen át láthatja. Nyilván elutasító voltál vele és ezért fél, azt hiszi rossz kezekben van a ló.


Esetleg ha nem jó ez neked (bár nem tudom miért fájna, ha odamenne 10 percre és adna neki 2 répát és megsimogatná) akkor kérj egy e-mail címet és küldj neki pár képet, amin látja, hogy jól van.

2015. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Küldj neki egy-két képet e-mailben és mondd meg neki, hogy vegye tudomásul, hogy a ló tiéd új és jó helyen van. Ha meg netán személyesen keres fel, akkor elmondhatod neki, hogy a ló köszi jól érzi magát, szeretitek és foglalkozva van vele. Vegye tudomásul és tiplizzen a vérbe. Nem is az ő lova volt, csak lovagolgatta, fogadja el, hogy ez van és lépjen tovább.

A bértartó hely vezetőjének, a lovászoknak meg az edzőnek is meg mondanám, ha az illető a lovad körül őgyeleg, akkor tegyék ki a szűrét.

2015. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak érdeklődnék, hogy ugyan hány éves a kedves érdeklődő? Bár van rá tippem.

Nem szeretem az efféle aggódó, túlbuzgó exlovasokat, akik képtelenek beletörődni, ha egy lovas iskola úgy dönt, megválik az egyik lovától. (Vagy egy magánszemély, akié a ló korábban volt).

Semmi köze hozzá, törődjön bele. Nem az ő lova, soha nem is volt. Vegyen magának egyet, ragaszkodjon ahhoz, ne a máséhoz - a máséhoz ragaszkodni a világon a legkönnyebb!


Én nem tanácsolnám, hogy élőben is engedd oda hozzá, mert általában ilyenkor vérszemet kapnak, és onnantól kezdve lehetetlen lesz levakarni. A ló magántulajdonban van, a tiétek.


Ha akad felesleges energiád, és elég emberbaráti szereteted, hogy foglalkozz egy kamasz nagyot érző hisztijével, akkor nézd meg, hogyan lovagol egy lovon (nem a tiéden), és ha nem elég jó ahhoz, hogy a többi díjugrató lovashoz hasonlóan néha lemozgassa az állatodat a lovardában, akkor ki lehet rakni a szűrét, de akkor én még a szüleit is tájékoztatnám róla, hogy mi mindenre van ideje a csemetéjüknek. Esetleg adhatsz neki egy képet a lóról. (Ha hiányzik ezt mindig nézheti... szét is tépheti... ehem. )

2015. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam vele, a feleségem volt otthon, egy elég fiatal nőnek tűnt szerinte. Nem az övé volt a ló, az egyetlen előző tulaj a tenyésztő akitől vettem. Ja a túlbuzgóság az nagyon idegesítő, nekem nincs időm ilyenekkel a foglalkozni, a lovamra pedig az engedélyem nélkül senki sem ül (én, a húgom, a gyerekeim meg a lovarda lovasain kívül, akiknek alkalmas, feleségem nem lovagol, de érdeklődik már :)). Fényképeket küldenék szívesen, azt nem igényelte eddig, ő látni akarja. Nem vagyok lelketlen, de az exlakásomba sem mászkálok be, hogy összedőlt-e már. Ja meg biztosan alultáplált, ezért lehet vele komolyan díjugratni, de akár huzamosabb ideig kezdők alatt futószárazni és csinál meg mindent... majd még eldöntöm.
2015. febr. 23. 18:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked erre nincs se külön energiád, se ingerenciád (amit egyébként maximálisan megértek), akkor ha legközelebb feltűnik nálatok, vagy kinyomozza valahogy, hogy hol tartod a lovad, és ott bukkan fel, küldd el a fenébe. Vegyen magának saját lovat, szeresse azt, titeket pedig hagyjon békességben élni.

Mivel ha jól sejtem, családfőként te vagy a férfi, azt hiszem, a határozott fellépéssel járó elijesztés nem fog nehezen menni.

2015. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig zaklat? Javult a helyzet?
2015. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!