Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki mennyi időnként körmölteti...

Ki mennyi időnként körmölteti lovát?

Figyelt kérdés
Mi a lovainkat kb. 3-4 havonta szoktuk körmöltetni. Kovács nem szólt, hogy gyakrabban kéne. Sokak szerint túl sok idő telik el, de szerintem nem, mivel természetes körülmények között vannak és kopik a patájuk. Szerintetek?(nincsenek patkolva a lovak)

2022. szept. 13. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
7-8 hetente kellene, de használattól is függ. Ha csak állnak a lovak, megeshet, hogy 6 hetente kell.
2022. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a ló körmétől függ, nekem volt olyan amelyik max 5 hetet bírt, másik simán el volt akár 8 hetet is. Mondjuk őszintén szólva azért a 4 hónap már soknak hangzik nekem is, de ha nincs vasalva, talán nem gáz.
2022. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
6-8 hetente kell körmölni/patkolni
2022. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az enyémet úgy 7-8 hetente. Nem kell gyakrabban, nem nő olyan gyorsan a patája szerencsére. De azért 4 hónap jó sok. (Egyébként nem a kovács dolga szólni, ha gyakrabban kellene, gondolom 1000 másik helyre jár, nem jegyzi meg. Ez a ti felelősségetek, nektek kell gyakrabban hívnotok. Persze nem biztos, hogy kell is, de attól még a ti dolgotok.)
2022. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, igazad van. Nem a kovács dolga szólni, de a kovács segédje a szüleim közeli ismerőse és jár hozzánk gyakran lovakat nézni. Sokat segített eddig nekünk mindenben, és ő se szólt, hogy gyakrabban kéne.
2022. szept. 14. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém legelőn van, viszonylag lassan nő a patája, széles, erős szerkezetű. 2-3 havonta van körmölve, nincs patkolva. Ha látom, hogy már töredezne, akkor előbb kihívom a kovácsot.
2022. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
7 hetente, amúgy egyetértek elozokkel
2022. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nagyon változó, hogy milyen időközönként kell körmölni. Téli időszakban volt olyan, hogy fél évig hozzá sem kellett nyúlni, tavasszal/nyáron kb 2 hónapig bírják. Átlagban szerintem nekünk is 3-4 havonta kell körmölni (ridegtartás, nincsenek patkolva).
2022. szept. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!