Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen oltások kellenek egy...

Milyen oltások kellenek egy lónak? Milyen időnként és körülbelül mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 21:20
 1/2 anonim válasza:
Itt ez a link, de szerintem állatorvostól kérdezt meg. [link]
2014. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

évente 1x szokás oltatni, legalábbis 1x kötelező lóinfluenza ellen. nagyon javallott ezt tetanusszal kombinálva kérni, mivel a lovakat folyamatosan érik sérülések (főleg, ha több lóval együtt vannak tartva), harapás, rúgás, szúrás, karcolás, ilyenkor jól jön az évi tetanusz, a tetanusz nagyon csúnya betegség, nehezen felismerhető, többnyire félre kezelik a lovat és sokára derül ki, a gatyád rámegy az orvosi költségekre, szóval ezen kár spórolni. ez a kombinált oltás kiszállással együtt 7-8000 ft szokott lenni.


ha versenyre is jársz, akkor ezt évente 2x kell, amúgy csak évente 1x.


ha kancád van azt illene herpesz ellen oltani, de kb egy kanca tulajdonos se szokta, csak vemhesség alatt, mivel a herpesz vetélést okoz. (amúgy ez is 7-8000 ft)


és még ott a nyugat-nílusi láz, mit a szúnyog terjeszt, nagyon nagyon veszélyes, tehát ha elkapja nagy eséllyel belepusztul, viszont nagyon nagyon ritkán fordul elő. ez nem tudom mennyibe kerül, gondolom ez is 7-8000, de én csak 1 embert ismerek, aki az ellen is oltatja a lovait.


tehát nekem az oltás az évi 7-8000 ft, ami eltörpül az "egyéb" költségek mellett...

2014. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!