Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt hogy oldják meg? Létezik...

Ezt hogy oldják meg? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a lovam egy legelőn van több lóval, a kóró a legelőn 1,5 m magas, nincs fa és nincs beálló. A kóró nem árnyékolja a 170 cm magas lovamat meg a pónikat sem amúgy, szóval, ja.

Én építhetnék beállót de azt ugye a többi ló is használná szóval a többi ló gazdájának is be kéne szállnia a költségekbe, de szerintük ez nem fontos. De én nem akarom hogy napszúrást kapjon a lovam.

Létezik naptakaró, vagy fényvédő takaró, ami szellőzik is? Nem az uv takarítás gondolok hanem hogy van e ilyen takaró. Vagy a légytakaró jó erre a célra?


Köszönöm a válaszokat amik normálisak 🥰



2022. szept. 16. 18:31
 1/8 A kérdező kommentje:

Elírás a kérdésben: oldják=oldjam

Sorry

2022. szept. 16. 18:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mennyit vannak kint a legelőn. Ha 0-24 akkor kell a belálló, ha csak napi pár órát, akkor nem szükséges. A másik ami számomra érdekes, hogy miért ősszel akarod uv ellen takarni a lovad. Inkább az esőre, hidegre kell készülni. Bár hozzáteszem ezt az időjárást kifejezetten kedvelik a lovaink, 20 fok, nincs tűző nap, egy kicsit mozog a levegő, nagyon jól érzik magukat.

Ha bértartás, akkor a többi bértartót és a tulaj kell meggyőznöd, ha még nem sikerül, akkor még mindig kereshetsz másik helyet, ami az igényeidnek megfelelő.

2022. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ősszel, csak most jutott eszembe a kérdés. Amúgy nullhuszonnégy kint van
2022. szept. 16. 19:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Inkább takaroznék amúgy nyáron is,
2022. szept. 16. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 0-24 kinn vannak a lovak, akkor mi lesz, ha pl. 0 fokban esik az ónos eső, fúj a szél, hová fog a ló behúzódni?

Ez így nem jó a lónak hosszú távon, legalább egy tető meg 3 oldalon valami fal kellene, hogy a szél elől be tudjon húzódni...

Abból, amit írsz, ez nem a legjobb hely szerintem, ahol tartod...

Ha a tulaj nem hajlandó egy beállót építeni, én elvinném onnan a lovat.

2022. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon jó hely lehet, ahol se a tulajt, se a többi ló gazdáját nem érdekli, hogy mi van a lovukkal tűző napon, jégesőben, havazásban. Szerintem próbáld meggyőzni őket (valóban nem igazságos, hogy csak te fizess), hogy építessetek egy beállót. Ha nem engednek, vidd el onnan a lovat, mert ez hosszútávon nem lesz neki jó.


Amúgy most mentél oda, vagy ez eddig miért nem volt probléma?

2022. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tető és három oldalról zárt beálló, melynek a széliránnyal ellentétes oldala zárt a minimum. A beálló falát szépen fel lehet rakni kockabálával is, akkor csak egy tetőt kell csinálni, aminek ősszel lesz mindig fala, tavasz végére pedig elfogy.
2022. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
* melynek a széliránnyal ellentétes oldalán van a bejárat a miniumum.
2022. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!