Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan nyereg ami jól tartaná...

Olyan nyereg ami jól tartaná a térdeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos nagyon rosszak a térdeim már gyerekkorom óta, középsulitól már nem is tesizhettem miatta és akkor a lovaglást is abbahagytam.

Most újra elkezdtem lovagolni kb.2 éve. Csak séta terepeken megyünk de van hogy 2-3 órákra amik nagyon megviselik a térdeim.

Jelenleg egy wintec univerzalis nyergem van, vettem is hozzá térdkímélő kengyelt, de nem sokat segített.

Főleg olyan nyerget szeretnék ami pl. ha lefele vagy felfele megyünk megtudná tartani a lábam és nem kellene annyira eröltetnem. Szinte bármilyen stílusú nyereg érdekelne, én eddig csak univerzálisban ültem szóval nincs tapasztalatom hogy melyik lenne jobb.


2022. nov. 5. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Milyen hosszú kengyelt szoktál állítani? A rövid kengyel nem tesz jót a térdnek. Ha véletlenül rövidet szoktál állítani, próbáld meg hosszabbal.

Plusz alapvetően nem kell szorítani térddel a nyerget, ha ezt csinálod, akkor azzal is hagyj fel. (nyilván vannak helyzetek, feladatok, aminél kell, de 85%ban nincs rá szükség, sőt, káros)

2022. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát előzővel egyetértek! De amúgy max a western nyereg lehetne jobb, de bonyolult a a nyergeles vele és brutál nehéz is
2022. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Westernbe próbáltad?
2022. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy valaki ajánl neked egy nagy térdtámaszos nyerget, de elsősorban a lovadra kell, hogy illeszkedjen. Amúgy én is inkább a hosszabb kengyelt javaslom. Ráadásul a nagy térd/vádlitámaszoktól sokkal távolabb kerül a lábad a ló oldalától, segítségadásoknál máshogy kell helyezned a lábad, mint természetes helyzetében.

[link]

Ez a kifele fordítás sem tenne túl jót ám a térdednek.

2022. nov. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!