Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló mennyire kötődik az...

A ló mennyire kötődik az emberhez? Amikor a gazdájával kedvesen összedugják a fejüket, esetleg puszit adnak egymásnak stb azok nem megrendezett képek? Tényleg kötődhet igy egy ló az emberhez?

Figyelt kérdés
Üdv sok ilyen képet láttam,múltkor pl a rendőrség facebook oldalán láttam lovas rendőr képeket ott ugyan pusziszkodás nem volt, de látszódott 1-2 képen szerintem, hogy a ló tényleg kötődik a lovasához. TV-BE ill neten is láttam sok olyat ahol látszott a ló és az ember közötti érzelem, SzóvaL ezt szeretném kérdezni, 1 ló mennyire tud kötődni az emberhez? (itt főleg arra célzok ha 1 lónak nem váltogatják a lovasait, hanem kb élete végéig ugyan az. ) köszi.
2022. nov. 29. 18:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
98%

Sziaa,

Igen a lo tud kotodni az emberhez eleg durvan, itt a bizalomrol szol az egesz leginkabb, 3eves korom ota lovak kozott vagyok szoval eleg sokszor tapasztaltam, nem veletlen a bizalomrol es a kotodesrol szol mikor az mondjak egy lovasnak hogy de jo paros vagytok de pl meglehet az is hogy van egy lovad es sose talaljatok a kozos bizalmat vagy ilyenek de itt parost kell alkotni bizalom nelkul nem jonne utanam a lo magatol ha hivnak vagy setalna mellettem/nem tudnek nyakmadzaggal lovagolni rajta szoren, igen itt a kotodes es a bizalom jatszik persze a lonak a tanitasa is de ahoz fo a bizalom.

2022. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Persze hogy kötődik.

Nézd neki is milyen szép lova van és hogy szeretik egymást, szépen összedugják a fejüket:

[link]

2022. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
A ló nagyon erősen kötődik az emberhez, éppen úgy, mint a kutya. Vannak állatok, akik a vadonban, szabadon érzik jól magukat, de vannak, akiknek az élete összefonódott az emberével és nem is tudnának nélküle élni. A ló is ilyen állat. (Kivéve persze a vadlovakat).
2022. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi értelmes válaszokat (2-est kivéve) akkor pl a rendőrös képeken is ez tényleg lehet, hogy a lovon látni, hogy kötődik szereti a ,lovasát?
2022. nov. 29. 18:53
 5/13 anonim válasza:
100%
Igen, a rendőrök is mindennap a saját lovukat látják el, vele edzenek, mindennap több órát együtt töltenek. :)
2022. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
A rendőröket szeretik a saját lovaik. De amikor pl. a Ciccolina meg a kis kolléganője szerepeltek abban a filmben, az trükkfelvétel volt ám! A Mr Hands home videója az sajnos nem. :(
2022. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Társas lény, egyértelmű hogy képes kötődni.
2022. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7es azt gondoltam, hogy ló társakhoz kötődik, de emberhez mi módon?
2022. nov. 30. 10:03
 9/13 anonim ***** válasza:
A lovak ugye ménesben élnek és ott itt van ugye vezér. Itt ez esetben az ember a vezér, a ló megbízik és tiszteli vezért. Engedelmeskedik a vezérnek, mivel a vezér a ranglétrán feljebb (felül) áll.
2022. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi tehát kb mint a kutyáknál a gazdi mint falkavezér.
2022. nov. 30. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!