Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg vágóhidra mennek a...

Tényleg vágóhidra mennek a már kiöregedett versenylovak, valóban olyan borzalmas a lóverseny világa a háttérben, ahogy sokan mondják?

Figyelt kérdés
Sziasztok a neten elég sok rémséget olvasni, hogy sok főleg telivér galopp ló a vágóhidra megy ha már nem versenyképes, itt a gyakorin is sokan ezzel érvelnek a lóverseny ellen, hogy ha már nem tud jól versenyezni a ló kb vágóhid,.,, de olvastam a neten azt is, hogy ez nagyrészt nem igaz, a kiöregedett lovaknak gazdát keresnek, farmokra viszik stb. KÉREM KERÜLJÜK A VESZEKEDÉST ÉS HASONLÓKAT, de megkérdezném , most mi az igazság? tényleg ilyen rossz a helyzet vagy csak felfújják egyesek?
2022. dec. 13. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
2022. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb ló vágóhídon végzi (hobbi vagy iskola lovak is), mert egy ló elhamvasztása tetemes összeg, versenylovak meg 10-15 éves korukra kiversenyzik magukat, senki nem fogja őket még 10 évig tartani, hogy elgyengülésben pusztuljanak el.
2022. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg, ha nagyon jó a ló, akkor megy tenyésztésbe. A többi a kolbiba.
2022. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

"tényleg ilyen rossz a helyzet vagy csak felfújják egyesek"


A helyzet nem rossz hanem emberséges. Gondolkozz egy ló fejével: ennek az állatnak a legnagyobb erőssége a futás és még élvezi is. Voltam olyan farmon ahol a lovak hatalmas területen voltak elkerítve és látszott rajtuk hogy amikor játszanak akkor is szaladnak egymás elől-után, stb.

Ha megfosztod tőle a legnagyobb örömét, mi marad neki? Érzélmiség a gazdával? Ez nem elég.


És mi van az emberekkel? Azon a versenyzők akik híresek, nagy eredményt értek el, aztán egyszercsak lebénultak vagy kiöregedtek nagyon durván depressziósok lesznek egy időre. Nem egy követett el öngyilkosságot is.


Ha megfosztanak a legnagyobb örömödtől akkor a halál sokszor megváltás. A 2-esnek is igaza van: ha egy állat nem hoz hasznot, akkor nem mindig érdemes fenntartani. Lehet, hogy hörcsög-kutya-macska esetében ez így van, de egy lovat fenntartani milliós költség.

2022. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2-es akkor nem csak a versenyló? Sok topikot olvastam pl itt a gyakorin is ahol az állatvédők még a lóversenynézőt is leszólják, hogy de mi történik a verseny lóval. Ezért kérdem,
2022. dec. 13. 12:44
 6/18 A kérdező kommentje:

"Ha megfosztanak a legnagyobb örömödtől akkor a halál sokszor megváltás. A 2-esnek is igaza van: ha egy állat nem hoz hasznot, akkor nem mindig érdemes fenntartani. Lehet, hogy hörcsög-kutya-macska esetében ez így van, de egy lovat fenntartani milliós költség." Azért bocsi de ez elég lelketlennek hangzik....

Fura mert a lovasok rendre azzal érvelnek, hogy pl az angol telivérnek szerintük nem rossz, hogy versenyeznie kell, mert ő amúgy is szeret rohanni. =(már több ilyet olvastam amit irtál hogy de hát ők maguktól is rohannak )

2022. dec. 13. 12:47
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

"Azért bocsi de ez elég lelketlennek hangzik...."

És kitalálom, szerinted az eutanázia is rossz...

2022. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na ebbe nem kéne elvinni a kérdést, maradjunk a tárgynál külön kértem, hogy ne legyen indulat engem az érdekelne amit ki irtam .
2022. dec. 13. 13:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

különbséget kell tenni, hogy ki mondja. Például a vegánok egy része kifejezetten azon az állásponton van, hogy a lovaglás állatkínzás, állathasználat, de még önmagában az állattartással is rosszat teszel, mert korlátozod őket (lényegében a legtöbb háziasított állatfaj képtelen visszatérnie a vadonba). E szempontból valóban állatkínzás még a tv-nézés is, hiszen ezzel a lovassportokat támogatod.


Lovasok körében a legelterjedtebb állaspont az, hogy a galopp-versenyágból teljesen hiányzik az a mentalitás mint a többi sportban. S valóban, az angol telivérnek vérében van a győzni akarás, de nem ezzel van a gond. Hanem az iparral, ami eköré épül. Intenzív tréning, túl korai használatba vétel, és túl sok csikó (mert 4-5 éves korában még csikó, de már sokkal hamarabb a pályán van) töri lábát és kell fejbelőni, ahhoz, hogy végül lehessen őket indítani és pénzt nyerni.


Maga a lóversenyzéssel nincs probléma, de sokszor túl nagy az ár érte. Ezzel messzire lehetne menni...


2-es vagyok

2022. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

köszi.



Én is szeretem az állatokat stb félre értés ne essék, de sok állatvédő szöveget azért már kissé túlzásnak tartok, pl hogy már a sima lovaglás is kinzás meg ilyenek,

2022. dec. 14. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!