Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért köhög a ló?

Miért köhög a ló?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mitől köhöghet egy ló? Nincs megfázva, lovaglás elején, általában amikor ügetni kezdünk köhint egyet-kettőt, utána megy tovább mintha mi sem történt volna. Normálisan veszi a levegőt, karámban vagy boxban nem köhög. Látta orvos is szerinte nem kehes. Amikor kap rá gyógynövényt el is múlik általában.

2023. jan. 18. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel akarja ki kerülni a munkát. Hogy ő köhög a gazdi megijed és leszáll hogy megnézze mi van. Beviszi a bokszba, és kész, nincs munka
2023. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Úgy van, ahogy az előzők írták. Egy idő után ha rájön, hogy felesleges megunja, és abbahagyja.
2023. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Én nem vagyok az az "állatvédő" típus, de lovaim nagyon régóta vannak, szóval hidd el: a ló nem nagyon okos állat, nem szimulál. Se sántaságot, se köhögést.

Ha köhög, az lehet egy kezdődő kehesség, amit nevezhetünk asztmának, ha neked úgy jobban tetszik. Ez nem gyógyítható, de egészen jól lehet tünetmentesíteni/szinten tartani. Általában valami allergia okozza. Az állatorvosod nem fog tudni semmit mondani, mert ha simán meghallgatja a tüdejét, úgy rendben lesz minden, ha ügettek 20 percet, már lehet mást mond.

Tipikus, hogy vannak jobb és rosszabb időszakai. Lehet hogy nagyon gyorsan elkezd romlani, de az is lehet, hogy még versenyezni is tudsz vele évekig.


A lényeg: ne vedd félvállról! Az én állatorvosom megmondta, hogy ő nem ért ennyire a légzőszervi nyavalyákhoz, de ad egy telefonszámot. Szerintem ezt a te dokid is megteszi.


Amiket én próbáltam: Gyógynövények, szteroidos kezelés, inhalátor vásárlása.

Az inhalátor volt a leghasznosabb, de nem olcsó dolog, próbáltam sima sóoldatot, nem rossz, de az igazán beteg lovaknak szteroid kell.


Ami még fontos: vizezd a szénát, és próbálj pormentes almot használni, és a legjobb ha kint van a ló karámban, feltéve, hogy a karámban nincs kirakva szénabála, amibe alagutakat ásnak.

2023. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
A poros takarmány az oka. Az ügetestől kicsit szaporábban szedi a levegőt és akkor szakad fel.
2023. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
73%

Sokan nem tudják, de gyomorfekélytől is köhöghet a ló, jellemzően pontosan így, munka elején! Mai lovak kb 80-90 százaléka gyomorfekélyes, főleg ha nincs előtte adlib széna.

bármi is az oka, BIZTOSAN NEM SZIMULÁL, ez egy hatalmas hülyeség. Aki azt hiszi, a ló szimulál ilyeneket, hogy köhögés vagy sántaság, arra egy plüssállatot nem bíznék rá. A ló nem tervez és nem sző összeesküvéseket ellenünk a hátunk mögött, mindent okkal csinál, pont azért mert nem ember, hanem ló.

2023. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!