Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SZLV versenyekre hány éves...

SZLV versenyekre hány éves lóval lehet indulni?

Figyelt kérdés
Van alsó és felső korhatár a lovaknak? Egy 3 évessel lehet indulni díjlovasban vagy ügyességiben? Díjugratásban gondolom nem. Nem találom sehol a szabályzatban.

2023. febr. 24. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára 8 éve versenyeztem. REV - et igénylő versenyen kívül a lovarda szabta meg a feltételeket. Igényesebb helyeken ez 3-4 év volt és az ugratásnál a szintektől függött a ló kora. Máshol viszont nem nézték a kort. Azokra a helyekre én nem jártam, mivel a 2 éves csikókat is engedték...

Érdemes a versenyt szervező lovardát megkérdezni.

2023. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem 3-4 éves lóval lehet indulni. Ha jól tudom felső korhatár nincs. De természetesen egy felelős lótartó addig versenyez a lovával, amíg az a lónak is jó.
2023. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Felső korhatár nincs, de 3 évessel semmiben! A galoppot hagyjuk, az más, de díjlovasban sőt szabadidősben sincs olyan, hogy 3 éves ló indul. Max úgy megy, ha bejelentesz egy lovat és másikat viszel el, annak az útlevelével, amit neveztél. Ha lebuksz, eltiltás és pénzbírság lesz a vége.

4 év a minimum, minden lovassport szakágban.

4 évesnek számít az a ló, ami az adott évben tölti a 4-et, tehát márciusban indulhat olyan ló, ami csak júniusban tölti be a 4-et.

2023. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Náluni a versenyen volt egyszer olyan hogy versenyen kívül az egyik lovas egy fiatal, kiképzésben lévő lóval ment végig az ügyességi pályán, hogy a ló szokja. Sztem ha a bíró jófej, akkor ezt meg lehet oldani.
2023. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet 4 alattival. De ne is akarj. Tönkre teszed a fejlődő ló ízületeit. Várjál vele egy évet, dolgozz sokat földről, kiprólhatod a Parelli játékokat,csatlakozást stb. Nagyon sok évetek lesz együtt, ne tedd tönkre azzal hogy ilyen fiatalon versenyezteted
2023. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!