Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lótáp segít akkor nincs...

Ha a lótáp segít akkor nincs gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovamnál csak munka elején jelentkezett köhintés (1-2 nem sok) meg prüszkölés. Kapott antibiotikumot ami hatására elmúlt pár napig, majd pihent egy napot és újra előjött neki. Viszont gyógynövényes tápot meg gyógynövényt is adtam neki ami hatására elég gyorsan elmúlt a köhögés. Szerintetek akkor nincs nagy baja? Elégedjek meg azzal, hogy most tünetmentes vagy vizsgáltassam ki jobban? Tüdeje tiszta, amúgy nem szokott köhögni.



2023. márc. 6. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerint egy újabb vizsgálat sosem árt de a ló szerintem jól van :)
2023. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgálat nem árt, mert lehet csak tünetet kezelsz
2023. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek
2023. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos, de volt pár köhögős lovam, és sok állatorvossal beszéltem. Semmi konkrét jóval nem tudlak biztatni, mert volt olyanom, ami első évben párat köhögött azt se minden edzésnél, csak pl. ha szeles idő volt, vagy köd, de pár éven belül nagyon leromlott. Volt ami meg egy ideig minden edzést köhögéssel kezdett, de 2 éve tünetmentes. Amelyik lovam köhögni kezdett, azt elkezdtem kinti tartásra szoktatni, és áztatni a szénát, illetve gőzölni is próbáltam. Sajnos ezek nem sokat értek, ami tényleg beteg volt azzal nem történt csoda. Vettem inhalátort is. Van lovam amelyiknek szteroidot nyomok az inhalátorba, pár óráig jobban van, aztán megint fullad, és fiatal lóról van szó.

Amelyik ló nagyon rossz állapotban van, azon semmi nem segít, de a tied ha csak köhécsel egyet-kettőt szezonálisan, lehet elég egy-egy szteroidos kezelés az allergia szezonja elején. Ez megint bonyolult, hiszen nem tudni mire érzékeny. Lehet valami éppen virágzó növényre, de lehet hogy a szénádban van valami, vagy az alomban amit használsz. Ha nem poros, akkor is lehet hogy irritálja valami.

Lényeg: Próbáld pormentesen tartani, pl. ne egye bálából a szénát, mert akkor alagutakat ás bele és abba beletömi a fejét és port lélegez. Ne legyen istállóban sokat, inkább beállóban és karámban éjszakára is. Jó lenne a szénát is áztatva adni

2023. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!