Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki valamilyen brutálisan...

Valaki valamilyen brutálisan hízlaló lótápot?

Figyelt kérdés
Nem megenni akarjuk, nyugalom, csak nagyon sovány a ló, előző helyén nem kapott nagyon enni, ráadásul jön a tél. Nem kizárólag komplett tápok érdekelnek, felőlem jöhet mindenféle sufnituning is, persze amíg jó a lónak ;)

2020. okt. 29. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A lónak az a jó, ha szépen, fokozatosan hízlalod, nem "brutálisan", illetve gyorsan.
2020. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 3 nap alatt akarom felpumpálni, de azért hónapok alatt örülnék a látványosabb hízásnak. De szeretem ha válasz helyett csak a kérdés szó szerinti kifilézése megy
2020. okt. 29. 21:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendes komplett kaját kapjon (nem kell semilyen hiperszuper hízókúrás táp) és fokozatosan emeld az adagot, szóval ne egyből a rendes napi adagot (ne amennyit normál súllyal adnál) add neki, hanem kevesebbet és azt fokozatosan nőveld. Plusz ha nagyon sovány akkor ne egyszerre kapjon sokat, hanem sokszor keveset, szóvar a napi adagot elosztva kapja.
2020. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem a táptól hízik egy ló, bár nyilván segít. Széna, amennyit meg tud enni (szó szerint, mindig legyen előtte, akár hálóban). Mellette sima alaptáp, ahogy előttem is írták, először finoman, majd emelve. Emellett kaphat napi max 1 kg kukoricát (ezt is fokozatosan, patáira, lábára figyelj, ha melegszik, szűrődik, azonnal állj le).
2020. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Folyamat legyen előtte széna. Ha dolgozik, emelj a zabon, esetleg etethetsz mellé árpát. Roppantva kapja, illetve fogat se árt nézni. Esetleg ha bírja keverte kaphat lucernaszénát is. Télre mi kukoricával egészítjük ki, meg forrázott lenmaggal.
2020. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a kérdés nem a hogyan etessem, hanem a mivel etessem volt. A ló foga reszelve volt, állatorvos átnézte, teljesen egészséges, csak sovány. Arra lennék kíváncsi, hogy ki MIVEL etetné, milyen tápokat ismertek.
2020. okt. 31. 02:17
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem már megkaptad a választ, csak elkéne olvasni...
2020. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Zab mellé adhatsz Bázist, nálunk bevált.
2020. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg sajnálom, de az ilyenekkel hogy „rendes komplett kaja”, vagy sima alaptáp, nem nagyon tudok mire menni. Én keverékekre vagyok kíváncsi, vagy boltira, vagy saját összeállításra, nem zabra meg szénára, azok alap dolgok... Ha valaki megnevezne néhány ilyet, akkor nagyon hálás lennék!
2020. okt. 31. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A Bázis az egy márkanév🤦‍♀️ [link]
2020. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!