Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van lovasoktatás Ózd közelében...

VivienNaturalHorsemanship kérdése:

Van lovasoktatás Ózd közelében ahol zabla nélkül is lovagoltatnak? Írjátok le a nevét ha van.

Figyelt kérdés

#Lovaglás oktatás Ózd #Zabla nélküli #Ha lehet Natural Horsemanship, de nem fontos
2023. márc. 18. 16:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Hát én nem tudok, de ha veszel egy lovat és zabla nélkül lovagolod edzővel, akkor lesz
2023. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Nincs! A sok ózdi retek ne játsza az úri lovast!
2023. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
@anonim Bocs, nem az én hibám, hogy ott születtem. És én már régóta zabla nélkül lovaglok Németországban, csak szeretném otthon is folytatni.
2023. márc. 18. 17:13
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Nem elég simán elengedni a kantárt?
2023. márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
@anonim De elég lenne ha azt lehetne, de mivel ritkán vagyok otthon, nem tudom kinek vannak lovai, amelyekben megbíznék annyira, hogy tudjam őket irányítani. Ráadásul akkor amúgy sincs értelme a zablának. De már egy jó ideje zabla nélkül lovaglok és megfogadtam magamnak, hogy soha többé nem ülök lóra, amelyiknek zabla van a szájában, ha csak nem azért mert semmi mással nem volt még lovagolva és meg kell neki tanítani.
2023. márc. 18. 18:14
 6/26 anonim ***** válasza:

Ózdon nincs ilyen lovarda, amiben ezt magas fokon csinálnák.

Alapból Mo-n ez ritka, mert "normálisan" tanítják a lovaglást. Nem kapásból ilyen free riding módon.

Iskolalovakon, meg ilyenek főleg nem engedik, mert veszélyes lehet. Nem mindegyik lovat lehet zabla nélkül kezelni.

Szóval a válasz nem, de ha felestartó leszel itthon, és a gazda engedi, akkor lovagolhatsz így.

De nem teljesen értem: most hazaköltözöl, vagy csak hazajössz és lovagolni szeretnél (ha utóbbi, akkor nem jó arra az x időre normál lovaglás?)?

2023. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Idehaza???


Haverom egy film miatt akarta megtanulni, hogy lóhátról használ ostort és lő, 10-ből 10 helyről az anyjába elhajtották. Fostak, hogy baja lesz, és kártérítést kell fizetniük.

2023. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

@ anonim 6

Nem muszáj magas fokon csinálni, csak iskolástató szinten. Nem költözik haza, csak 2 hét, de ez miatt nem fogok lovagolni úgy, hogy a lónak fájjon. Minden lovat lehet zabla nélkül lovagolni, de ebbe most inkább nem megyek bele, nem ez a beszélgetés lényege. Én is iskolalovakon lovaglok zabla nélkül Németországban, amelyeknek ráadásul nem volt jó életük mielőtt megmentették őket, és az összes zablával volt előtte lovagolva. Csak reménykedtem, hogy valaki ismer embert aki lovagoltat és megengedné, hogy zabla nélkül lovagoljak.

De azért köszi, eddig te adtad a legnormálisabb választ a kérdésemre.

2023. márc. 19. 11:27
 9/26 A kérdező kommentje:

@ anonim 7

Reménykedtem :')

Szerintem az, hogy a haverodat elküldték nem volt rossz dolog, főleg, ha lovagolni se tud. Ha elmegy Hortobágyra, ott valószínűleg engedni fogják ostorral, mert a lovak arra vannak tanítva a csikósoktól. A lövöldözést nem hiszem, hogy megengedik.

De amit én szeretnék az egy komoly lovaglás típus, és ahogy Németországban tanulom, ahhoz nem kis tudás kell.

2023. márc. 19. 11:36
 10/26 anonim ***** válasza:

Off, de nem az árt a lónak hogy tábla van a szájában hanem ha helytelenül van használva. Hackamoreral sokkal nagyobb károkat lehet okozni mint zablaval (orra való hatása miatt egy rosszul beállított hackamore és egy rossz kezű lovas el tudja törni a ló orrcsontjat).

Egy jó zabla es hozzá egy jó kezű lovas, olyan mintha nem is lenne semmi a ló szájában

2023. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!