Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van lovasoktatás Ózd közelében...

VivienNaturalHorsemanship kérdése:

Van lovasoktatás Ózd közelében ahol zabla nélkül is lovagoltatnak? Írjátok le a nevét ha van.

Figyelt kérdés

#Lovaglás oktatás Ózd #Zabla nélküli #Ha lehet Natural Horsemanship, de nem fontos
2023. márc. 18. 16:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Zabla*
2023. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

@ anonim 10

Amit mondtál az nem igaz, még egyszer nem történt meg, de viszont egy zabla a lónak mindig árt, még akkor is, ha nem érsz hozzá a szárakhoz. Én nem hackamore-al lovaglok, ami nálunk van az különböző fajta sidepull, csomós kötőfék és cross under bitless bridle. És a legtöbb aki hackamore-al lovagol nem állítja be rosszul...

2023. márc. 20. 11:12
 13/26 A kérdező kommentje:
Mindegy, eddig nem adott senki olyan választ, ami segítene. Törlöm a listámból úgyhogy nem fogok új válaszokat látni. Ha valaki tud egy helyet a közelében, akkor kérlek írj egy privát üzenetet. Köszönöm.
2023. márc. 20. 11:17
 14/26 anonim ***** válasza:

Ha már a kérdező ennyire elvakult, remélem lesz aki olvassa és segít neki:

A hackamore egy nagyon erős mechanikus hatást fejt ki a ló orrcsontjára. Meg kell tanulni normálisan kezelni, hiszen a hackamoret például nem lehet egyoldali segítségre használni. A túl nagy erőkifejtés plusz a rosszul beállított hackamore olyan erőt fejt ki, amely eltörheti a ló orrcsontjat. Nem, nem most találtam ki, nyugodtan rá lehet keresni. Ezen kívül a hackamore rosszul beállítva további kellemetlenségeket okozhat a lónak, gyakori hogy a pofaszíjat ráhúzza a szemére, illetve a fején különböző pontokat erősen terhel, nyom. Rengeteg rosszul beállított hackamoreral lehet találkozni MLSZ versenyeken is, nemhogy otthon a hobbilovasoknál. Természetesen a hackamore egy jó eszköz, akkor ha megfelelő lovas kezébe kerül.

A zabla a lónak nem ártalmas, azonban itt is fennállnak olyan tényezők, amelyek miatt sérülést vagy kellemetlen érzést okoz. Ilyenek lehetnek a túl erős vagy túl gyenge zabla, túl kicsi vagy túl nagy méretű zabla, rosszul beállított kantár (főleg pofaszíj), rosszul képzett lovas, durva lovas, szájban fennálló kezeletlen sérülés, kezeletlenül hagyott rossz fog/farkasfog.

Minden lónak egyedi igényei vannak, lesz olyan amely a hackamoreban dolgozik szívesebben és lesz, amely nagykantárban. Illetve a lovashoz is kell igazítani, hiszen egy hadonászó kezdőnek nem való hackamore vagy feszítő zabla, viszont vannak olyan nagypályás feladatok, amelyek igénylik ezeknek a zabláknak /eszközöknek a használatát.

Üdv, egy lovasedző

2023. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy nem a zabla ártalmas a lónak, hanem az, amikor valaki lát vagy hall valamit, az onnan szentírás, de nem járja körbe a témát. Cserébe teljes mértékben butaságokat beszél, és betámad mindenkit aki esetleg mást mer állítani.
2023. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Egyetértek 14!
2023. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

@ anonim lovasedző

Nem a semmiből beszélek, én magam is olvastam több tucat kutatást 2 nyelven erről a dologról. AÉrt nem írtam le bővebben, mert a kérdésemnek nem az volt a lényege. Amúgy is, ha elolvasod a második kommentet, megértet, miért nem barátságosan fogadom az egész dolgot (azon felül, hogy évek óta rettenetes dolgokat mondanak nekem mások amikor kimutatom, hogy egy videón látszólagosan fájdalomban van a ló). Aki nekem oktatóm, egyetemi végzettséggel tanít és külön állat, azon felül lovakhoz van még végzettsége. Van külön egy oktató, akinek végzettsége van árról, hogyan működnek a zablák és mit okoznak, mechanikájuk stb. De mindenki más egyetemet végzett aki ott tanít. Akié a ranch, járt Amerikában is és tanult híres Natural Horsemanship oktatóktól mint pl. Parelli, de legfőképpen az Amerikai Őslakosoktól, akiktől ez a lovaglás és kommunikáció származik. Itt a link hozzá, hogy megmutassam, nem hazudok (németül van minden):

[link]

Ezen felül, én is sokat próbáltam utána keresni annak, hogy a Hackamore eltöri a lónak az orrát - maga az oktatóm is mondta, hogy ettől a ló könnyebben érezhet fájdalmat, de még ígyis nem lovaglunk vele. Ezt mondtam már, de úgy néz ki, hogy nem olvastad el ezt. Nálunk nincsenek MECHANIKUS hackamore-ok, csak azt oktatónak van de az egy bosal/bosel, amelyik egyáltalán nem úgy működik, mint az amire te gondolsz. Azt, hogy viszont eltöri az orrát, nem láttam, annak semmilyen bizonyítékát, úgy, hogy 3 nyelven kerestem utána. Csak annak, hogy blogok írják ezt. De nincs egy kép, videó, hírdető újság, SEMMI, a blogokon kívül, ami ezt be is bizonyította. Én viszont tudnék küldeni minimum 10 linket (mind angolul) amelyik bebizonyítja, hogy a lónak igenis árt a zabla, és nem kell sok, hogy fájjon nekik. És akkor még ne is mondjam a "keményebb" zablát. És ha én egy hackamore-al eltudom törni a ló orrát, akkor az hogy nem törik el, amikor a ló fejre vagy orra esik egy ugrató vagy cross country verseny közben? Én negyed annyi erőt nem tudok használni, mint amennyi kéne, de más ember se (hacsak egy kis póniról van szó, de egy eszes ember nem ül rá egy kutya méretű pónira).De még így is, a zabla nélküli kantároknak nincsenek külön "pontjai" amik nyomják a ló fejét. Mindenkinek van kötőfékje, a zabla nélküli kantár is ugyanúgy csak fekszik a ló pofáján. Ha a szárakat megfeszítik, akkor az egész nyomást fejt ki, de mivel a zabla nélküli kantár kontaktusban van az egész pofával, a nyomás szétoszlódik ott, ahol érintkezik, vagyis az egész arcon. Amúgy nem támadtam meg senkit, a téma nem az volt, hogy jó-e vagy nem, csak azt kérdeztem, ismer-e valaki egy helyet, ennél többet nem akartam tudni. Ha a válasz nem, akkor le lehet azt írni vagy egyszerűen továbblépni, de inkább kioktatnak mások. Én többet hiszek olyannak, akinek egyetemi végzettsége van azon felül, hogy oktató, és még a lóoktató is keményebb munkát tanul Németországban, mint otthon. Nem hazudok, nem az én hibám, ha mások nem akarnak egy kicsit többet utánanézni a dolognak és megpróbálni megérteni a témat + a ló anatómiáját. Remélem, hogy egy nap majd te is jobban kinyitod a szemedet a lovak jóllétével kapcsolatban.

2023. márc. 20. 15:18
 18/26 anonim ***** válasza:
Nekem is egyetemi végzettségem van, a ló anatómiáját tökéletesen értem, nem egy tárgyat teljesítettem evvel kapcsoltban, valamint én is érdeklődtem a téma iránt. Én is beszélek három nyelven és nem tegnap kezdtem lovagolni. Ez nem szemkinyitáson múlik. Ha ebben hiszel, ám legyen, én csak megemlítettem, hogy az butaság, amit mondasz, hogy minden zabla ártalmas a lónak. Biztos nagyon ügyesen kitanultad ezt, hát akkor hajrá, csináljad nyugodtan. Kár h a környékeden senki nem foglalkozik ezzel.
2023. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ez nem butaság és mint mondtam, utána néztem és semmi nem bisonyítja, hogy ez megtörtént. És nem hirtelen a semmiből kezdtem el erről kutatni vagy lovagolni, már több 10 éve lovaglok. De mint mondtam, olyan oktatóim vannak, akik értenek ehhez. Sajnos minden zabla kivéve a bőr zabla árt a lónak, igen.

Én is sajnálom, hogy senki nem tud senkiről aki tanítaná ezt otthon, mivel akkor amikor haza megyek, tudnék ott is lovagolni, nem kéne 2-3 hétre abbahagynom a lovaglást.

2023. márc. 20. 15:59
 20/26 anonim ***** válasza:
Én ezt már hagyom. Szerintem sem a kérdezőnek, sem a 18-asnak nincs igaza. Lehet ezzel vitatkozni, de van értelme? Nem. Na akkor még minek fecséreljük erre az időt?
2023. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!