Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lópokróc folyton hátra csúszik...

Lópokróc folyton hátra csúszik. Miért? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Szóval egy katonai bock nyerget használok mostanában, és egy zöld lópokróccal szoktam nyergelni. Bármennyire előrehúzom, mindig elcsúszik hátra. Mit csináljak vele?
2023. ápr. 8. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet rakok a nyereg és a pokróc közé, nekem bevált:


[link]

2023. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Töltök fel képet valamelyik nap, és prezentálom. A nyereg jó helyen marad, csak a pokróc szökik el. :D
2023. ápr. 8. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire csúszik akkor lehet hogy a nyereg sem illeszkedik jól. Ha van lehetőséged akkor nézesd lóra egy nyergessel. Ha nincs akkor vegyél zselét és probalgasd hogy jó, lehet nyereg es pokróc közé, vagy pokróc és ló közé.
2023. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúszkál a pokróc/nyeregali, akkor általában a nyereg illeszkedése a ludas.
2023. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen jelleez (leírni nem tudom, ejtsd: dzselíz) zselé. Azt rakd a lóra, rá az alátétet, arra a nyerget.

De előbb nézesd meg szakemberrel a lovat.

Egyébként a nyeregalátéteken van egy ilyen tépőzáras fül, azt a nyereg felrántószíjába kell csatolni. Így nem csúszik el a kettő.

2023. ápr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja azt kihagytam, hogy lehet olyan az alid belseje hogy csúszik a ló szőrén egyszerűen.

Előző vagyok.

2023. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez nem alátét, ezen nincs semmilyen fül meg semmi sem. Ez egy kb 70 éves lópokróc, 200x170cm széles, és négybe hajtva szokták katonai nyergek alá tenni, jó vastag.
2023. ápr. 9. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor marad a zselé.
2023. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Más alátétek is elcsúsznak, vagy csak a pokróc? Ha csak ez, akkor valószínűleg az anyaga csúszik a ló szőrén. De inkább nézesd meg a nyergedet.
2023. ápr. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!