Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy csináljam, hogy elinduljo...

Hogy csináljam, hogy elinduljon hátra?

Figyelt kérdés
Már egy ideje próbálkozok hátraléptetni a lovam. Van, hogy elindul hátra, de legtöbbször vagy kitér oldalra vagy el sem indul hátra. Előre már nem indul, legtöbbször a baj, hogy el sem indul hátra, pedig szakkönyv szerint csinálom.
2012. márc. 3. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
én megszoktam kicsit nyomni elől a nyaka alatt, és akkor hátralép
2012. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Szakkönyv.. nem szakkönyv kell hanem edző -.-"
2012. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állítsd egyenesre,, 4 lábon álljon,tedd le a kezed, zárd rá a csizmát és húzd, játsz a szárakkal(kitartó szársegítség).Amelyik oldalra kitér ott zárd le a vállát a szárral és legyen rajta a csizmád.Fontos , hogy ne íven hanem egyenesen csináld illetve legyen megfelelő keretben a ló.
2012. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én először földről tanítottam meg. Ha már szóra megy akkor hátról is el tudod indítani hátrafelé és azzal már nem lesz gond, hogy nem indul el. Utána már csak össze kell kapcsolni a megfelelő segítségekkel. Ha kitér oldalra zárd oda a csizmád.
2012. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyiban módosítom az előző válaszom , hogy nem kitartó hanem felvevő szársegítség! Rosszul írtam elnézést!Ha kitartót alkalmaznánk akkor csak feszengene , a felvevővel viszont ráengedünk így nem feszül bele.
2012. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tanítottam meg a lovamnak hogy bevezettem egy szűk helyre ahol nem tud megfordulni és pl.: egyszerre húztam meg a szárakat és mondtam neki hogy curikk. Ezt földröl eljátszottam vele egy párszor!:) És ha jól csinálja dicsérd meg és mindig akkor hagyd rá mikor a legjobban csinálja!:) És hnap újból és egy idő után ha ugyanazt a jelet kapja csinálni fogja ha fent is ülsz rajta!:)) Nekem bejött!:D
2012. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nekünk sajnos nincs ilyen helyünk! :)
2012. márc. 3. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 21:17


Te biztos a szerb kislány vagy, aki 12 évesen edzősködik!

2012. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!