Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amennyiben valaki felnőttként...

Amennyiben valaki felnőttként kezdene lovagoltatással foglalkozni, milyen papírok kellenek hozzá? Tegyük fel, hely, lovak stb lenne. Szóval csak ÉS KIZÁRÓLAG a papírok érdekelnek.

Figyelt kérdés
Eredeti szakma szakács és fodrász, szóval nincs rajtengedély, érettségi stb.. Ja, lovasoktatás ( futószáron), bértartás és tereplovaglás lenne a cél.
2023. ápr. 27. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lovas oktató, lovasedző vagy lovastúravezetői papír kell. Ezen kívül vizsgázott iskolalovak, lótartóhely bejelentése, na meg számlaképesnek kell lenni.
2023. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. A fent említett papírokhoz milyen végzettség kell? ( érettségi, nyelvismeret, rajtengedély? stb)
2023. máj. 3. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Edző, lovastúravezetőihez rev kell, érettségi alap. Azt hiszem az sportoktatóhoz nem kell. Szerintem a nyelvismeret mindenképp előny, minket is keresnek külföldi lovasok, és tök pozitív a visszajelzés, mert nem csak annyit kapnak, hogy nyomd le a sarkad, hanem szakmai magyarázat is jár.

Amikor én csináltam nem kértek az edzőhöz rev-et, sőt még előlovaglás se volt. Viszont ha már megvan a papír van lehetőség a Lovasszövetség regisztrációs vizsgáját letenni (akkor leszel igazán edző, plusz azzal lehet lovast rev-re, versenyre vinni), igaz az kemény és előszeretettel kaszálják el az embereket...

2023. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, utolsó. Akkor sajnos ez nekem felejtős. Sima terepezés lett volna vendégekkel, illetve kezdő lovasoktatás. Maga a tanfolyam szerintem simán meglenne, de a nyelv, rev és érettségi nekem már felejtős :(
2023. máj. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!