Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 170cm magas kent lovagolhatok...

170cm magas kent lovagolhatok kis lovon? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Szoval 172-173cm magas vagyok (64kg, lany) es sajat lovat keresunk. Nagyon meg tetszett tobb lo is de kozuluk par 150-159cm magas. Nem terhelne meg nagyon a lovat ha heti negyszer lovagolnek rajta ?Hosszabb terepekre is mennek. Csak hobbi lovaglasra szeretnem, max neha ugranek vele.


(A felre irasok miatt elnezest :D)



2023. máj. 20. 20:21
 1/9 A kérdező kommentje:
(Igazabol nem szerettem volna ekkora lovat hatha meg terheli a hatat, de mostanaban tobb videot lattam es olvastam is interneten, hogy elvileg ekkora lovakon lehet ulni ilyen magassagal is. Igy most nem tudom eldonteni.)
2023. máj. 20. 20:26
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Biztos lesz aki azt mondja hogy lehet, de én nem vállalnám be, főleg ha van más opció, inkább keresgélnék még.
2023. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Forget it.
2023. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Thunderfairy ***** válasza:
88%
Szerez be egy rendes méretű lovat. Ezek a kis termetűek nem igazán jók arra hogy olyanok akik nem gyerekek, lóvagoljanak rajtuk. Legyen egy normális ló alatad ha már rendesen lóvagolnál.
2023. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
150es hafit lovagolok, van benne anyag én 170 cm vagyok és 64 kg. Nem ér a hasa alá a lábam, teljesen kompatibilisek vagyunk. 160-as ló sem olyan kicsi.
2023. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Igen, simán.

Én is 170 magas vagyok és 150-es lovakat lovagolok.

A huculokon is magas férfiak is lovagolnak, a quarterekről nem is beszélve.

2023. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak arról van szó, "hogy elbír-e". Hanem, hogy hogyan tudod irányítani ha lóg a lábad róla fél métert lefele.


Először is nem mindegy se a ló, se a Te alkatod/súlyod sem. Egy régebbi munkaló típusú haflingi nyilván más teherbírással rendelkezik mint egy egyszerű kisló.


Én azt mondom, ha van rá lehetőség nézz magadnak nagyobbat mert lehet, hogy most elvinne a hév de ha később emiatt kell eladni az szar lesz nagyon.


Nekem egy 165 cm marmagas frízem van ugyanezzel a magassággal és pont tökéletes a mérete, a hasa felett van kb 5-10 centivel a lábam.


Hidd el, ha saját lovat veszel sokkal jobb, ha úgy választod ki, hogy merj is vele menni utána. Nem mindegy, hogy 1-2 alkalommal ülnél fel máséra vagy valóban saját magadnak veszed hosszútávra.


Ezeket a "miért ne? Elbír az stb." szövegeket meg hagyjuk szerintem, elég körülnézni a jofogáson is...van pár idióta ott is.

2023. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó kijavítom csak 5 cm-rel*, bocsi
2023. jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt tényleg nem az a kérdés hogy elbír - e, mert nyilván igen. Az hogy mennyire lesz kényelmes neki hosszútávon az már nyilván a lótól is függ. De tapasztalatból mondom h egy kis lovon nagyon furcsán tudnak kinézni a magas emberek. Nem lesz kényelmes ha a hasa alá ér a lábad, de nem is feltétlen csak ez a baj. Kívülről is furcsa és neked sem lesz komfortos hosszútávon
2023. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!