Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 1 éves nagylovam!...

Van egy 1 éves nagylovam! Tudom 3 évestől lehet lovagolni de nem tudom hogy addig vegyek neki szerszámokat? Vagy hogy kezdjek majd neki a lovaglásnak? Milyen szerszámokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
2023. jún. 23. 18:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Mit tudok addig csinálni?
2023. jún. 23. 18:11
 2/10 anonim válasza:
100%
Még nővésben van kantárt ne vegyél még mert lehet veszel egy fullost de cobos fejmérete lesz. Nem tudhatod. De mondjuk ápolós eszközt vehetsz vagy ami nem mérettől függ.
2023. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Felszerelést ne vegyél neki, mert szinte tuti kinövi. Én elkövettem ezt a hibát, és kb. idénre mindent cserélhettem le, a vártnál sokkal nagyobbra nőt.

Ápolós cuccok persze mehetnek.

2023. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig max kantárt vegyél egy csikózablával, kapicánt, futószárat , ostort, meg futószáras hevedert kikötővel. 3-3,5 éves koráig sokat nőhet, izmolódik, szóval ami nyereg most passzol, az lehet mire oda kerül nyomja, mert kinőtte. Egyenlőre futószáras munkára késztíheted elő.

2 éves koráig elég az, ha tudod vezetni, kikötni, lemosni, lábát felvenni.

2023. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress valakit aki ért hozzá, kérlek ne te kezdd el lovagolni, vagy legalábbis ne felügyelet nélkül.


Fiatal korban tanítható nekik a kikötés, vezetés, pucolas, lábát felvenni, lemosás, másik ló nyeregalátétét rateheted hogy szokja hogy van rajta valami, 2-3 évesen futószárazhatod is már kicsit, ha tudod pontosan hogyan is kell csinálni.

2023. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ápolási cuccokat vettünk, lábát eddig szépen adja szüleim szerint, szoktuk kiengedni de nem szeretnénk hogy szabad ló legyen hanem mindig kötve lesz.
2023. júl. 29. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy erted, hogz kotve lesz? Otthon tartod, vagy bertartasban? Van lotarsa? Egyedul lovat nem szabad tartani, tarsas allatok, egyedul kattos lesz.
2023. júl. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó választ a kérdezőtől nem tudom értelmezni. Mi az hogy kötött ló lesz? Mi az hogy szabad ló? Nem ma kezdtem a lovazast de nagyon remélem hogy tényleg csak nem értem mit akarsz ezzel és nem azt jelenti amire gondolok
2023. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy mindig be lesz kötve a helyére. Van melette még egy ló ami nincs a helyére be kötve csak úgy a karámban van.

Egy nagy részük van ami ketté van választva és úgy van megcsinálva. Az egyik ami 8 éves ló ( elvileg kis ló a fajtája nem póni) az csak be van engedve a helyére, a másikat nem szeretnénk így tartani, mert a 8 evést így vettük, hogy az nem volt bekötve a helyére mindig szabadon volt.

Remélem valamennyire érthető.

2023. aug. 14. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Remelém csak viccnek szántad... Kötni a lovat? Nemcsak egészségtelen, a bokszos tartásnál is rosszabb, de cserébe iszonyat veszélyes is. A lónak 24/7 szabadságra és mozgásra van szüksége, nem egyhelyre kikötve lennie. Neked nagyon nem való ló, ez állatkínzás. Engedd ki mindkettőt a karámba szabadon.
2023. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!