Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtánál miért áll meg a lovam?

Vágtánál miért áll meg a lovam?

Figyelt kérdés
Egy fjord póniról van szó, beugratom vágtába és hiába csinálok bármit is, megáll amikor csak gondol egyet. Mit tudnék tenni?

2023. júl. 15. 00:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%

Hát tudod, a ló egy állat. Mint minden állatnak, neki is vannak igényei és akarata.


Talán ajánlatos lenne nem cipeltetni vele magad és mutatványokra kényszeríteni, hanem hagyni élni, ha fáradt vagy nem akar valamit csinálni, akkor engedni neki és nem belekényszeríteni egy számára kellemetlen szituációba, főleg olyan felszerelésekkel, amik közben méginkább a kényszert hivatottak szolgálni.


Tiszteld az állatot!

2023. júl. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem tisztel.


1. Ne itt vegánkodj...

2023. júl. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tisztel, nem érti mit szeretnél, vagy valamilyen egészségügyi probléma is állhat a háttérben.
2023. júl. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

"vagy valamilyen egészségügyi probléma"

Hát nem? Az emberek sem egyformán százasok fizikailag. Utána kell járni, meg kell érteni.

2023. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Ahogyan előttem is írták lehet egészségügyi probléma is. Viszont mivel itt érdeklődsz, úgy gondolom inkább a hozzáértés hiányáról van szó. Nem tudsz lovagolni, nem tudod vágtában tartani a lovat, nem helyesek a segítségeid így a ló nem tudja mit csináljon ezért azt csinálja amit akar. Edző nélkül nagyon nehéz lesz megoldani a problémát; ne itt érdeklődj hanem keress egy edzőt!
2023. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom még viszonylag kezdő lehetsz egy iskolalovon. Elsősorban az edződnek kéne ezt orvosolnia.

Ha a nyereg jól illeszkedik rá, nincs semmiféle egészségügyi problémája, akkor valószínűleg te vagy a bibi. Összezavarhatod a segítségeiddel (pl. hajtod előre, de közben (véletlenül) a szájába kapaszkodsz/belerántasz), pattogsz a hátán, ami kellemetlen neki, vagy egyszerűen unalmasnak tartja, te meg határozatlan vagy, úgyhogy megáll.

2023. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem kezdő vagyok, saját lovam.

Akkor valószínűleg a nyereg lehet a probléma, mivel eddig ilyet nem csinált🙃 Köszönöm szépen a válaszokat.

2023. júl. 16. 11:35
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Attól még lehetsz kezdő, hogy a saját lovad. Ha nem lennél kezdő nem próbálnál meg ilyen problémára választ találni olyan emberektől, akik nem hogy személyesen nem ismerik a lovat, hanem mégcsak videót se láttak az esetről. Ha nem kezdő lennél tudnád azokat, amiket leírtunk, méginkább nem is próbálkoznál videó nélkül segítséget kérni, mert látatlanban ha valaki okoskodik konkrét válasszal az szinte garantáltan rossz válasz lesz.
2023. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Én is hasonlóakat írtam neki #5 vagyok mint te utolsó. Majd privátba bizonygatta, hogy ő valójában tud lovagolni és csak az edzője nem foglalkozik vele. Nekem ez a story elképesztően kamu szagú
2023. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az edzőm nem segít, ezért próbálok más emberekhez fordulni, új a nyergem és eddig nem csinált ilyet. Valószínűleg ez lehet a probléma. Egyéb negatív válaszok?
2023. júl. 16. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!