Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sérült lóval lehet kisebb...

Sérült lóval lehet kisebb versenyre járni?

Figyelt kérdés
Nem lovagolok sok ideje, csak kíváncsi vagyok, hogy például egy olyan lóval lehet e versenyezni aki vak az egyik szemére vagy például régebben lesántult. Kérlek ne nagyon jöjjetek nekem! Most kezdtem!

2023. júl. 20. 19:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm!
2023. júl. 20. 19:17
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hülyeség, de azért remélem nem jöttök nekem.
2023. júl. 20. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lóval lehet versenyezni, amelyik megfelelő kondícióban van hozzá. Jól táplált, jól izmolt, egészséges. Lehetnek régebbi sérülései, ha nincs hatással a mostani állapotára, tehát nem okoz neki fájdalmat, vagy olyan helytelen mozgást, ami miatt lesérülhet.

A vakság, süketség stb. nem kizáró ok, de a lovasnak többlet figyelmet kell nyújtania a lovának. Tehát: akkor, ha a ló nem okoz különösen balesetveszélyes helyzetet (nem többet, mint más ló).

2023. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. júl. 20. 19:50
 5/11 A kérdező kommentje:
És olyan lóval is lehet, akinek hiányzik egyik szeme?
2023. júl. 20. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2023. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Thunderfairy ***** válasza:
10%
Miért nem szerzel be egy normális lóvat?
2023. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legjobb iskolaló, amin valaha ültem, a fél szemére vak volt. A pályán amúgy észre sem lehetett venni, annyira ügyesen ment.

Terepen már kapkodta a fejét, hogy ellásson abba az irányba is (mégis zsákmányállat, ott meg amúgy élnek medvék is, tehát jogos) de nem okozott problémát.


Ha lenne rá lehetőségem, versenyeznék vele.


Kérdésedre válaszolva, igen, amennyiben a lovasa képes irányítani, és a ló sem jelent veszélyt másokra. Állatorvossal és edzővel jól meg kell nézetni előtte, és ha rábólintanak, akkor nyugodtan.

2023. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen verseny, kérdező!


Ahol elég fontos a térlátás pl. díjugratás, ott nem biztos, hogy egy félszemű ló be tudja látni a pályát.

Gondolj a pályabejárásra a start előtt.... Neked is meg kell tanulni a pályát a sorrendtől függetlenül, pedig te látsz... hát akkor egy félvak ló...


Ugyanakkor a díjlovas négyszöggel (akár a kicsi, akár a nagy) már nem hiszem, hogy akkora gond lenne....

Én félvak lóval a kis négyszöget teljesítettem, persze nem versenyen, hanem csak úgy gyakorlásként...



A western szempontjából a reining vagy a plesaure nem lenne gond, de pl. a szlalom, vagy egy hordókerülés már igen, lehet gond.

2023. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 7. válaszoló, nincs is lovam.
2023. júl. 21. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!