Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran versenyez egy...

Milyen gyakran versenyez egy galopp/ügető ló?

Figyelt kérdés
Nézegetem néha a lovifogadáson az ingyenes tv-t, nem fogadok de néha tetszik a lóverseny. De tökre sajnálom a pacikat, hogy ott egésznap futtatják őket, a neten valahol azt mondták nekem, hogy ezért nem kell őket sajnálni, mert attól hogy pl az emlitett oldalon egésznap versenyek vannak, nem ugyanazok a lovak mennek. Valami olyat mondtak, hogy 1 ló egyhéten csak 1szer fut. Ez igaz? Szóval a lényeg milyen gyakran veersenyeztetnek egy lovat?
2023. aug. 7. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Arról azért tudjál, hogy a futamok Vasárnaponként vannak....


Edzeni lehet a lóval hetente többször is, akár....de verseny egy héten egy nap...

2023. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon szombaton ügető, vasárnap galopp versenyek vannak. Tehát max. egyszer versenyezhet egy héten egy ló (persze ha közben nem megy külföldre). Természetesen nem minden héten indul minden ló. Van, amelyik 2 hetente, van amelyik 2 havonta. Ezt a ló adottságai és a trénere dönti el. Ha online nézel lóversenyt hétköznap, az külföldön történik, leggyakrabban Franciaországból, Angliából, Svájcból közvetítenek.
2023. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi, úgy látszik nem jól fogalmaztam, nem a kincsem parki magyar versenyekre kérdeztem csak [link] hiszen itt nem csak ez megy,(hétvégén azt hiszem ha verseny van akkor igen, lekeverik a nemzetközi tv-t és a versenyt adják a kincsemből) hanem összességébe, mondjuk van 1 "GEORGE" nevü verseny ló, ha ezt az egy lovat nézzük milyen gyakran hajtják milyen gyakran kell versenyen futni, a maradék iőbe mi a ló feladata. Elnézést jobban nem tudom megfogalmazni.
2023. aug. 8. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hetente 4-5 alkalommal megy tréningben, de ez nem jelenti azt, hogy versenytempót megy. Jól felépített edzésterv alapján dolgoznak és grammra kimért speciális takarmányt kapnak. Úgy vannak kezelve, mint az élsportoló, mert azok is, na meg nem kevés pénz is forog miattuk, szóval vigyázva van rájuk. Hetente 1x vagy ritkábban futnak versenyen, az is ugye az a pár perc.


És akkor ha innen nézzük, akkor egy szabadidős versenyre járó iskolaló jóval nagyobb terhelésnek van kitéve, mert nem elég hogy egész héten dolgozik, mint oktató ló napi több órát, de még 2-3 hetente egész nap versenyzik akár 8 starttal a futószáras számokról az ugróig, és általában nem csúcs takarmányon vannak tartva. Érdekes, hogy ez nem szúr szemet.

2023. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi, de akkor hogyan van pl 1 ilyen lóverseny tv-re egésznap adás? Ilyen sok a verseny ló? (télen jóval kevesebb versenyt ad ez tény)
2023. aug. 9. 09:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott vegyesen vannak külföldi és hazai futamok is. Nagyon sok a verseny ló, nagyon sok a futam is, versenynapon 1 ló csak egyszer fut.
2023. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2023. aug. 9. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyengébb képességű úgynevezett hendikeplovak akár minden versenynap futnatnak.A jó képességű,úgynevezett klasszis lovak kevesebb versenyen indulnak,nekik egész évre felépített versenytervük van.

A derbyévjárat elitjének főleg pontosan fel van építve az éves programja,hogy a Derbyre érjék el a csúcsformát.

Az idősebb klasszisok pedig távbírástól függően Kincsem díj,Imperial díj,Overdose díj.

Vannak trénerek,akiknél feltűnően sokat futnak a hendikeplovak.Ilyen volt pl.Németh Ildikó,az ő gyakran futó lovai még 6-7 évesen is egészségesek voltak.

2023. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8as köszi, és 1 nap csak 1 verseny? A mindennapi nem árt a lónak?
2023. aug. 10. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden versenynap... az nem minden nap van. Itthon heti 1x tavasztól őszig. Külföldön lehet heti több versenynap, vagy több pálya van és más-más napokon van, de egy ló általában heti 1x vagy kéthetente 1x fut versenyt. Kettő között van tréning, de alapos edzéstervvel kidolgozva és ezeknek a lovaknak a seggét is kinyalják, főleg a jobbakét.
2023. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!