Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik éri meg jobban?

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem ugranának a lovasok, szeretném tisztázni hogy nem szándékom lovat venni csak érdekel a téma. Egy lovas ismerősömmel beszélgettem és utána merült fel bennem a kérdés.


Miért vesznek az emberek felnőtt, belovagolt lovat? Nem olcsóbb venni egy csikót és belovagolni?

Kíváncsiságból megnéztem a lovasok.hu oldalon higy mennyibe kerülnek a felnőtt kiképzett lovak és mennyibe az 1-2 évvel fiatalabb csikók.

Enyire drága belovagolni egy lovat? Vagy ehez kell valamilyen képzettség? Nem tudja minden lovas megcsinálni?


Mármint azt értem ha az illető nem régóta lovagol és ez az első lova, akkor logikus hogy képzett lovat vesz, de a profik miért vesznek milliókért képzett lovat, amikor ők is meg tudnák tanítani arra amire kell.


Bocs ha ezek hülyeségek


2023. aug. 22. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Ha képzettség nem is, rutin, szakértelem nagyon is kell egy ló belovaglásához, mert ha elbaltázzák, balesetveszélyes is lehet, ésnem egy csivava méretű állatról beszélünk.


Az, hogy valaki régóta lovagol, nem jelenti azt hgy tud lovat kiképezni.

2023. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki képes rá. Attól, hogy valaki évek óta lovagol, nem biztos, hogy ért hozzá. Ráadásul egy csikóval azért nem könnyű. Képzeld úgy, mintha a gyereknevelést cuki, senkinek se ártó kisbaba helyett egy kamasszal kezdenéd.
2023. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Nehéz,több hónapos akár egy éves meló is lehet a belovaglás. Nem mindenkinek megy,sokat kell dolgozni a csikóval,és ha egy gyerek kap lovat,ő képtelen lenne a belovaglására. Időhiány miatt is inkább belovagolt lovat vesznek az emberek. Ha valami hiba csúszik a gépezetbe,akkor borul az egész és a későbbiekben még problémák lehetnek belőle.
2023. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget!
2023. aug. 22. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!