Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovaglás, hogyan?

Távlovaglás, hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a távlovaglás és elgondolkoztam azon, hogy szívesen kipróbálnám benne magam. Viszont tudom, hogy Magyaroszágon nincsenek olyan sokan sem edzők sem lovasok. Akiket én ismerek lovasok ők például mind a Dunántúlon tevékenykednek. Én meg az Alföldön vagyok. Errefelé nem is tudok senkit, több helyen nézelődtem már.

Így viszont akkor esélyem sincsen belevágni? Tudom vannak nagyon jó felkészítő könyvek, de nem hinném, hogy könyvekből meg lehetne mindent tanulni, attól ez összetettebb. Edzőre is nagyon szükségem lenne. Megnéztem egy korábbi kérdést itt, ott linkeltek edzőket és a környéken nincsen egy sem. Ki mit tanácsolna? Vegyem fel valakivel a kapcsolatot hátha mégis tudna valakit errefelé ajánlani?? Az a baj ennek nem sok esélyét látom, de talán egy próbát megér. Van aki esetleg jártas benne és a segítségemre lenne?



2023. okt. 4. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Az Alföld rendkívül jó terep a távlovaglásra....


Mondjuk távlovas adottságokkal rendelkező ló is kell hozzá, nemcsak edző...

2023. okt. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én javaslom először vizsgálni a lovasra, de elsősorban a lóra viszonyított hatását. Nézd meg, milyen állapotban vannak a távlovaglásban versenyzett lovak. Őszintén szólva én nagyon nem vagyok megelégedve ezzel a szakággal, nyilván nem ez az egyetlen, de szerintem sokkal jobb az elején átgondolni, mint idő közben rájönni, és akkor már nehezebben abbahagyni, mást gondolni. Persze ha a te értékrendszered szerint úgy értékeled a távlovaglást, és annak közösségét, ami megfelelő a ló és lovas számára, az a te döntésed.
2023. okt. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lovam már van, ezt a részt azért nem írtam bele.

Tisztában vagyok vele, hogy az Alföld az Alföld, de akkor aki ide születik az nem is lehet részese ennek a sportágnak?

Számomra szimpatikus a szakág, nyilván azért érdekel. Szerintem mindegyikben lehetne kifogást találni őszintén szólva hogyha most bele akarjuk ásni magunkat. Mindegyiknek megvan a maga árnyoldala. Nyilván sosem voltam benne, sosem próbáltam így csak azt tudom amit kívülről látok és amit hallok. De én szeretném megpróbálni, mert ezek alapján úgy érzem közel állna hozzám.

2023. okt. 5. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Keresd Dr Varga Katalint, szakbizottsági tag ő esetleg tud segíteni.

Baranyában több a távlovas, itt Szabolcsban azt se tudják, hogy ilyen létezik, pedig itt lehetnének frankó versenyek.

2023. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Olvastam máshol is, hogy őt érdemes megkeresni, mindenképpen tenni fogok egy próbát. És igen én is nagyon örülnék neki, ha lenne erre is valami. Köszönöm!
2023. okt. 5. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!