Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás/lónézéshez állatorv...

Lóvásárlás/lónézéshez állatorvoson kívül "kit" érdemes még magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

Nekem nincs olyan igazi edzőm, úgy értem, olyanhoz járok lovagolni, aki a lókipróbálást nem igazán tudná elvállalni.


Állatorvost mindenképp kell, azt tudom.


Én a három alapjármódban tudok menni egy lóval, de ha az a ló egy kicsit "szófogadatlanabb" lenne, akkor nem szeretnék beégni, hogy nem tudom rendesen irányítani a lovat. Lehet, akkor a gazdái sem szívesen adnák el nekem, egy "ügyetlen" lovasnak. Így van, nem?

Szóval érdemes magunkkal vinni egy jó, tapasztalt lovast, aki először az "edzőm" lovain felmérne engem, és utána inkább ő próbálná ki a megvásárolni kívánt lovat, amiből megmondaná, hogy nekem való-e vagy sem? Persze, ha úgy adódik, én is kipróbálhatom... :D Csak nem tudom, hogy megy ez.



2023. okt. 26. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az edzőt nem tudod, akkor igen, egy tapasztalt lovast vigyél magaddal, aki előtted kipróbálja a lovat. DE neked is mindenképp fel kell rá ülnöd. Ha neked kell a ló, akkor mindegy, hogy más lovas hogy érzi, mert neked kell jónak lennie.


Én azt tanácsolom, hogy ne gondolkozz még lóvásárláson, ha még ott tartasz, hogy a három jármód megy, de egy “szófogadatlan” lótól már félsz.

2023. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Okés, akkor mindenképp viszek magammal tapasztaltabbat.


Hát, nekem annyi van, hogy ahova előzőleg jártam lovagolni, nagyon lenéztek, senkiként kezeltek, és amikor a ló épp nem fogadott szót nekem (például kanyarodásnál "elment" a válla fölött. Nem tudom, ezt hogy szokás mondani), ordibált velem, és azt akarta elhitetni, hogy nagyon rosszul lovagolok, nem is kéne ide járnom.


De ahova most járok, ott mindent elmagyaráztak, pozitívan állnak hozzám, stb.


Ez az egész sztori viszont "traumaként" él bennem, ezért félek nagyon , hogy ha ott nem fogadna szót nekem a ló, akkor úgy tekintenének rám, mint anno a régi edzőm.

2023. okt. 26. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg az első szavait. Az a helyzet, hogy egy saját ló nem úgy működik (bár te is sejtheted), hogy kiképzik egy bizonyos szintre, te megveszed és onnantól úgy fog működni. Körülbelül 2 hét-1 hónap az az idő, amíg a ló teljes pálforduláson is áteshet viselkedés terén. És ez mutatja meg igazán, hogy milyen szinten van az új lovasa.

Magad miatt mondjuk, hogy ez még korai neked. Sok felelősség, vér-verejték, energia, idő, nehézség, akár félelem, bizalom és önbizalomvesztés előtt is állhatsz.

Örülj, hogy jó helyen vagy, és hagyj magadnak időt! És ha erőltetik a lóvásárlást, akkor mégsem vagy jó helyen...

2023. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Okés, megfogadtam. :)


Amúgy sem mostanában lenne ez, bő másfél év minimum. Csak nem az utolsó pillanatban akarok mindenről tudatosulni.


Na de, akkor nem néznek rád rossz szemmel, ahogy korábban írtam?

2023. okt. 26. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy ők magukban mit gondolnak, azt mi nem tudhatjuk, és szerencsére te sem. Biztos van, aki ítélkezne, meg olyan is, aki nem, de azt nagyon kétlem, hogy bárki is a szemedbe mondaná, hogy rosszul lovagolsz. Mégiscsak egy idegen vagy, ők pedig el akarják adni a lovat, max ha úgy látják, hogy nagyon nem megy, akkor azt mondják, hogy mégsem adják el neked xy okból. De ettől ne félj. Egyrészt másfél év alatt még bőven van időd fejlődni és tanulni, másrészt ezzel nem kell foglalkozni, ha nem próbálnád ki, azt jobban megbánnád, mert nagy valószínűséggel pont hozzád nem illő lovat választanál.
2023. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy kicsit ezzel, szerezz tapasztalatot, lovagolj sokféle lovat, hogy aztán ne legyenek ilyen problémáid. Edződet mindenképp vidd el amikor kipróbálod, majd ha tetszik akkor hívjatok egy állatorvost, lehetőleg ne azt akit a ló tulaja is ismer(mert könnyen átvághatnak). Első alkalommal amikor megnézed még felesleges vinni az orvos. Mivan ha nem is tetszik a ló? Esetleg nem is úgy néz ki mint a hirdetésben, akkor felesleges odarángatni az orvost.
2023. okt. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!