Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fjord ló első lónak?

Fjord ló első lónak?

Figyelt kérdés

Tudom, nem fajta alapján kell nézelődni, lovat keresni, de annyira bírom ezeket a pofákat, hogy egyszerűen csak ők tudnak eszembe jutni (hiába nézek nagyobb, sportosabb lovakat, valahogy mindig a Fjordnál kötök ki).

Egyébként leginkább azért, mert egy Fjordon tanultam meg az alapokat, és a mai napig ahova járok, van belőlük néhány.

Na de, most az a kérdésem, hogy:

Semmi díjugratás, díjlovaglás, vagy bármi egyéb ágazat, teljes mértékben hobbilónak szeretném. Tehát versenyek is kizárva, nem szeretem.

Csakis terepre lenne használva, ha nagy a sár, akkor egy legelőn/réten lovagolnék rajta.

165cm vagyok, 56kg.


Mi a véleménye annak, aki jártas ebben?

Köszönöm mindenkinek előre. :)



nov. 21. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha találsz egy szimpatikus példányt, miért ne?

Annyi, hogyha nem bértartásban akarod, akkor kell neki egy társ, ezt ne felejtsd el.

nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :D

Bértartásban lesz majd, úgyhogy lesz neki két társa. :)

nov. 21. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ajánlani tudom, régen én is fjordot szerettem volna, én is szimplán azért mert tetszettek, kedvezőek voltak a róluk formált vélemények, viszont én a méret miatt vetettem el. Ugye kisló létük miatt elég alacsonyak. Nálunk van egy hucul a családban és nem olyan kényelmes számomra lovagolni őt a méretei miatt. Ráadásul én alacsonyabb is vagyok pár centivel mint te. Ennek ellenére nem szeretnélek lebeszélni róla, azért az ő magasságuk is tág határok között változik, lehet kifogsz egy magasabb egyedet, illetve ha téged ez nem zavar akkor pláne jó lehet. Tényleg jópofa lovak, hobbira tökéletesek.
nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Legjobb lene ha tudsz vinni egy edzőt, vagy legalább egy tapasztalt lovas a lónézésre, aki kipróbálja, (te is kipróbálod persze, neked kell tetszenie, de egy tapasztalt lovas észreveszi gyorsan ha valami nagyon nem oké) illetve megvétel előtt egy állatorvosi vizsgálat.

Így nem számít a fajta, a képzettség és az egészség a szempont

nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg ha valaki egy bizonyos fajtát szeretne, mert a céljait, terveit össze tudja egyeztetni a fajta igényeivel, képességeivel ( nyilván itt azért egyedenként eltérések vannak) akkor miért ne nézhetne egy bizonyos fajtát. Plusz írta hogy bértartásban lenne, szóval szerintem az ott levők közül biztos van olyan személy aki tud majd vele menni segíteni neki kipróbálni illetve állatorvost is hívni magával. Nyilván az egészség a legfontosabb, de szerintem a többi szempont sem elhanyagolható. Ha van egy bizonyos elképzelése milyen lovat szeretne akkor annak megfelelően kell keresgélni. Nyilván igaz, hogy nem fajta alapján választunk lovat, hanem egyed alapján, de ez nem zárja ki azt, hogy elsőször megnézi az adott fajta kínálatában az egyedeket és lehet meg is fogja találni a számára legmegfelelőbbet.
nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
5. Pont ezért írtam hogy vigyen magával segítséget a lónézésre, meg állatorvost vásárlás előtt. Olyan szempontból értettem, hogy nem számít a fajta, hogy bármit nézhet, tehát fjordot is, ha van hozzá olyan ember aki észreveszi a problémákat.
nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)) :D
nov. 24. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!