Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western stílusban miben...

Western stílusban miben különböznek a csizmasegítségek az angoltól?

Figyelt kérdés

Én mindig is angol stílusban lovagoltam, nincs személyes western stílusban lovagló ismerősöm. Facebookon követek egy westernes férfit, érdekes videói vannak. Az egyik videóban azt láttam, hogy ő úgy fordítja a lovat, hogy csak a külső csizmát teszi oda. Tehát ha balra akar fordulni, a jobb csizmát szorítja oda, hogy a ló ellépjen a nyomástól. Nos én ezt mindig is úgy tanultam, hogy ha balra szeretnék menni, akkor a bal csizmát a hevederen, jobban a heveder mögött tartom. Gondolom a különbség itt az, hogy a férfi példájában ő a ló vállát mozdítja el, angol stílusban pedig hajlítjuk a lovat. Vagy nem így van?

Aki westernezik, tudna nekem kicsit mesélni?



dec. 6. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Westernesek is beszélnek hajlításról, mint például ő:

[link]

Szerintem ahány lovascentrum, annyi elmélet. Olvastam olyant is, aki azt tartja, arra kell alapozni a segítségeket, hogy a ló nem lép el a nyomástól, hanem pont ellenkezőleg, nekifeszül, mert ez a konokság az ő őstermészete. De biztos jönnek majd még válaszolók.

dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sssaszem ***** válasza:
Nincs magyar változata véletlenül? Mert nem értek angolul.
dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Áhh, minek?
dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!