Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érhetném el, hogy reagálj...

Hogy érhetném el, hogy reagáljon a lovam a csizmasegítségekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég lovagoltattam be a lovamat, de aki belovagolta, nem az oldalánál tanította meg a csizma segítséget neki, hanem a könyökénél. Szóval ha megyek vele akkor, nem az oldalához teszem a csizmát, hanem a könyökét kell bökdösni neki. Hogyan lehetne megtanítani neki, hogy az oldalára figyeljen és ne a könyökére ?

Fiatal és elégé ijedő lóról van szó, amikor először ráültem és az oldalához értem eléggé megijedt.

Nekem meg elég rövidek a lábaim így nem is nagyon érem el a ló könyökét, ha el is sikerül érnem akkor pedig nincsen meg a biztos ülésem.

Remélem sikerült azért kicsit érthetően fogalmaznom.

Köszönöm előre a válaszokat :)



#lovaglás #ló #belovaglás #csizmasegítségek
2018. jan. 23. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Tiéd volt a ló a belovaglás előtt is?
2018. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak le volt beszélve, fizetve nem, szóval fogjuk rá, hogy az enyém volt.
2018. jan. 23. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok földről való munka, nyomod az oldalát amíg el nem lép, a könyökét meg azonnal érzéketleníteni kell, ha bizonytalan vagy inkább kérd hozzáértő segítségét. Szakembernek hívja magát az ilyen és pénzt kér el, amikor így lovagolja be a lovat?
2018. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sssaszem ***** válasza:
33%
Először is futószáron érd el, hogy szóra dolgozzon aztán le kell építeni a félelmét. Aztán újra érkékennyé kell tennni a lovat a csizmára először finoma lejezll, hogy mit szerentél tőle ha semmi akkor pálca a csizmád mögött.
2018. jan. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég nagy kontár lehet aki "belovagolta" mert ha helyesen ülsz, akkor semmi helye a lábadnak a könyökénél. Sok földi munka, csizma helyen kell adni a segítséget és rengeteg pozitív megerősítés kell. Az elején szakembert is hívnék, hogy segítsen elindulni. Persze olyat akit láttál már lovagolni és van referenciák. Kb kezdhetitek előről az egészet.
2018. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem miért nem vettél részt te is a kiképzésben? Miért nem nézted? Miért nem beszéltél, kommunikáltál a belovaglóval? Elég nagy hibának érzem ezt a te részedről, pláne a belovagló részéről aki így lovagol be egy lovat. Első voltam.
2018. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De, hogy ne csak szidást írjak, mindent az alapoktól, az elejéről kell kezdeni. Újbóli belovaglást ajánlanék. És inkább kérd szakértő segítségét.

Először is, remélem a lovaddal való kapcsolatot úgy kezdted hogy FÖLDRŐL foglalkoztál vele, tehát nem gyí, vágta módján.

2018. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóra szépen dolgozik futószáron, vasárnap jön egy ismerősöm akitől tanultam lovagolni, ő már 17-8 éve evvel foglalkozik. Aki belovagolta ember az amúgy is egy égimeszelő így ő persze hogy eléri a könyökét, és ezek után az ember mondja, hogy nincs biztos ülésem, de ha így kell lovagolnom akkor tuti nem is lesz. Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2018. jan. 24. 20:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves első az illető kb 120 km re lakik tőlem, és amikor elvittük hozzá a lovat azt mondta, hogy úgy mehetünk csak oda nézni ahogy dolgozik vele, hogy utána azt fel fogja számolni a be lovagláshoz. Heti szinten beszéltünk, de mindig, annyit mondott, hogy szépen megy, most terepen volt vele, már szóra dolgozik már hátról is. Kb 3 hónapot töltött ott a ló, ismerős ajánlotta, meg ismerek olyat akinek lovagolt már be lovat és az övé nagyon jó.
2018. jan. 24. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!