Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nehéz a cseppentő nyereg?

Milyen nehéz a cseppentő nyereg?

Figyelt kérdés

Cseppentő nyeregben gondolkodok a lovam számára, nem pici állat, én se vagyok nehéz, nem azzal van a probléma, csak nem szívesen raknék rá "fölöslegesen" +20 kilót.

Nem volt még szerencsém élőben találkozni cseppentő nyereggel így van pár meg nem válaszolt kérdésem.

Ha fent van ez az adat a weboldalon vagy valahol és én vagyok vak akkor bocsi.


Tudom, hogy az angol nyergek általánosan könnyebbek, de semmiféleképpen nem akarok olyat venni, mert hiába használtam sokat többféle angol nyeregben gyűlölök benne ülni.



#lovaglás #nyereg #cseppentő nyereg
jan. 4. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontos súlyt nem tudok, de nehezebb jóval egy angol nyeregnél, valahol a western és az angol nyergek között van félúton. Amíg csak azt használtam, annyira nem tűnt fel, de most, hogy a lovaim nagy részén angol nyereg van, mindig megérzem, amikor a Cseppentőt dobom fel valamelyikre :)
jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt 10 kg-t ír.


[link]

jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, most egy szerintem 12kg körüli kölcsön western nyerget használok rá, így ezzel a súlykategóriával még elleszek.


Egyébként western vagy angol nyereghez képest milyen benne ülni?

jan. 4. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kényelmes, én western nyeregben nem találtam a helyem - ez lehetett amiatt, hogy nem az én méretem volt a nyereg, sajátom sosem volt... Angolban inkább találok számomra kényelmeset, de tény, hogy a Cseppentő mélyen és stabilan ültet, hosszú túrákon is kényelmes. Annyi lehet a probléma, hogy nem méretre gyártják, így kicsit lutri, hogy jó lesz-e a lovadra - hiába nyitott középen és nem ér le a marjára, a nyeregtalpak dőlésszöge fix, nem minden alkatú lóra fog passzolni. Illetve elég kemény a tömése, érdemes egy vastagabb nemez vagy gyapjú alátétet keresni hozzá - itt is figyelembe véve a ló hátára való illeszkedést.
jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt én is tapasztaltam, hogy egy nagy western nyeregben el lehet rendesen veszni, erre az angolok szerintem kevésbé hajlamosak, nekem csak az a bajom velük, hogy a térdtámasz miatt messze érzem magam a lótól és valahogy nem tetszik a szög amiben ültetnek.

Azt, hogy mennyire passzol a lóra meg nem nagyon tudom előre kitalálni, ha nem rá lett kitalálva nem fogom erőltetni, de szerintem megéri a próbát.

jan. 12. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!