Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaknak mire való a fásli?

Lovaknak mire való a fásli?

Figyelt kérdés

És hogyan kell használni? (pl. felrakni)

Előre is köszi :)



jan. 4. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Keringés javítás, melegen tartás, ínak védelme, ütések elleni védelem.

Felrakni egy hozzáértőnek kéne megtanítania, elmagyarazni nehéz, helytelen használata komoly problémákat okozhat

jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%

Arra amire az embernek.


Kb. Semmire.


Amelyik ló csak fáslival lovagolható, ugratható,azt kivonnám a tenyésztésből.

jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

2-es,válaszod láthatóan tükrözi hogy nem értesz hozzá.

Faslit nem azért rakunk a lóra hogy ne legyen sánta. Faslit azért rakunk amiket az első válaszban írtam. Sokaknál ez megelőzés, sérülés utáni kezelés, szintentartás.

Szerinted azok az emberek is selejtesek akiknek fasli kell?

jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem igen.


Régóta lovazok és sose kellett, illetve semikor nem volt indokolt.

Sérülésnél tök felesleges, semmit sem ér.


Lovavlásnál meg csak tönkrevágod az inait, gyengíted az izmait, beszűkíted az izület mozgásterét és rontod vele a keringést.


Sebesülésnél kötözésre meg copoly van használatban, mivel a fásli lejön róla.

jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Megkérdezhetem mióta lovazol és hány lovad van?
jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

A lótakarózás is 90% indokolatlan eszement dolog.

Antropomorf hülyeség.


Azt hiszik az emberek akik kimennek a kandalló mellől a lovacskáikhoz télen, hogy jajj szegények...olyan hideg van.

-20 fokig még a telivérek is elvannak akár ridegtartásban, ha rendesen vannak etetve.

jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Faslit nem azért rakunk a lóra hogy ne legyen sánta."


Amúgy ellent mondasz saját magadnak....


"ínak védelme, ütések elleni védelem."

jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

1 és 3 voltam, ha nekem szólt a kérdés, akkor 15 éve lovazok, lovas végzettségem van, díjugratásban versenyeztem.

Nem faslizok indokolatlanul, kb 2-3 lóval dolgoztam életemben, akinek szüksége volt rá. Jelenlegi lovaim mindenféle lábvédők nélkül lovagolom. De igenis van amikor segít a fasli, akár egy istállófásli, egy hűtő gyorsfásli vagy egy felépülés után használt munkafásli. Volt ínsérült lovam, akinek kellett a munkafásli hogy tiszta legyen a mozgása. Egy idő után el lehetett hagyni.

A faslit alátéttel pl kamasli helyett is lehet használni szállításkor, ha a kényes ízületeket is fedi az alátét.

A lovak körül használt "üldözött" eszközök nagy része azért vált nem kívánatossá, mert boldog boldogtalan helytelenül, indokolatlanul és hozzáértés nélkül használta. A faslinak megvan a maga szerepe, ha hozzáértően van használva. Ezért írtam a kérdezőnek is, hogy kérjen meg valakit, aki megtanítja, és ne magától akarja kitalalni hogy működik.

jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

A végzettség szerintem tök mindegy. Amúgy van.

Ismerek sok agyonképzett lovast, aki a saját lovát nem meri megfogni egy orvosi kezelésnél. Inkább ez a gyakori.


Hűtésnél/jegelésnél valóban praktikus lehet a fásli, ha alá van pólyálva, ez tény.


Szállításhoz is indokolt lehet leginkább idegbeteg lovaknál fásli vagy lábvédő használata, bár azok megoldják, hogy lesérüljenek azzal együtt.


Ínsérülés lassabban gyógyul, ha fáslizod. A kíméletesség, fokozatosság a lényeg.


15éve lovazol és hány éve tartasz lovakat?


Amúgy meg felesleges ezen vitázni, mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja.

jan. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
Hát, mint kutyára a takaró. dísznek.
jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!