Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen típusú patakaparóval a...

Milyen típusú patakaparóval a legjobb dolgozni? Van, amelyikkel könnyebb megsérteni a ló lábát vagy magadat?

Figyelt kérdés

jan. 25. 15:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
A patakaparó típusa attól függ, hogy milyen a ló patája, milyen gyakran kell tisztítani, és milyen kényelmes a kezedben. A patakaparók általában fém vagy műanyag pengével rendelkeznek, és lehetnek egyenesek vagy ívesek. A fém pengék erősebbek, de könnyebben megsérthetik a ló lábát vagy a saját kezedet, ha nem vagy óvatos. A műanyag pengék lágyabbak, de hamarabb elkopnak. Az egyenes pengék jobban alkalmasak a száraz, kemény paták tisztítására, míg az íves pengék jobban illeszkednek a paták alakjához, és könnyebben eltávolítják a nedves, ragadós szennyeződéseket. A patakaparó használata előtt mindig ellenőrizd, hogy nincs-e benne rozsda, éles szél vagy repedés, ami sérülést okozhat.
jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez nagyon lényegretörő válasz.

Egy hülye kérdés: egy régi csavarhúzó lehet jó patakaparó?

jan. 25. 17:07
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Max 2 ezer forintos kiadás. Ha lovat tartasz ez játékpénz.
jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, de engem pl a csavarhúzó is érdekel. Amúgy ha tönkremegy épp a patakaparód, és nincs tartalék, akkor elég előkapnod a csavarhúzót :) Jó az is.
jan. 25. 23:24
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy minél több holmit használ az ember , annál több szemetet termel!
jan. 25. 23:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban legyen normális patakaparód. Ha épp nincs kéznél más, akkor alkalmas lehet a csavarhúzó is, de nem arra való. Én a patakaparómat rendszeresen kicsit megköszörültetem a kováccsal amikor jön amikor nagyon letompul.
jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, Diogenész, nyugodj le :D

(Megvan a sztori vele és a táljával?)


Ezért van több patakaparóm. Lehet, hogy jó lenne egy csavarhúzó, de én nem használnám arra - ki tudja, milyen mini-sérüléseket okozhat, ami persze csak évek múlva derül ki, de akkor nagyon. Biztosabb egy direkt erre kitalált céleszközt tartani.


Meg hát milyen is az - ennyi erővel séta előtt kihúzhatnám az internetkábelt, és azt is köthetném a kutya nyakába, mert végülis a célnak megfelel.

jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6: Milyet nevezel normális patakaparónak, és miért azt a típust ajánlod?


7: Aki személyeskedik, és nem indokol, azt figyelmen kívül hagyom.

jan. 30. 09:58
 9/19 anonim ***** válasza:

Hol személyeskedtem? Diogenész egy nagy ókori filozófus volt. Már a nevénél abbahagytad a komment olvasását, mi?


Az volt vele kapcsolatban a felemlített történet, hogy elvileg igyekezett minél minimalistább életmódot élni, és végül csak egy tálat hordott magánál, mert minden mást meg tudott oldani eszköz nélkül.

Aztán meglátott egy gyereket, aki a kezéből formált tálat és úgy ivott, és el is hajította a tálját.


Valahol jó dolog az, hogy minél kevesebb limlomot tároljunk, de az ilyen dolgoknál - a ló patája bizony kényes és nagyon kritikus testrész! Ha megsérül egy pata, az egész ló lesántul! Elég lehet egy mély karcolás rossz helyen, amit nem veszel észre, de az meg begyullad vagy valami, és később lesz egy szenvedő, használhatatlan lovad. Kicsi az esély rá, de megvan.

Ezt is leírtam az előző kommentemben.

jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9: Akkor miben rosszabb (vagy jobb) erre a feladatra ettől a patakaparó-végtől egy csavarhúzó vége?
jan. 30. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!