Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik opció a legjobb?...

Melyik opció a legjobb? (Karám, box, paddock)

Figyelt kérdés

1 hónapra szól az egész, utána megy legelőre. A következő lehetőségek vannak:

1. box paddockkal. Nagyon kicsi a paddock, de az az előnye, hogy a forróságban be tud húzódni a ló a kellemesen hűvös (tényleg hűvös, és beszalmázott) istállóba. Cserébe nem tudja lemozgatni magát, én pedig heti 4-5x tudom csak lelovagolni, tehát kényelmetlen lenne neki, ha tele van a feneke.

2. állandóan rideg karám, beállóval. A beálló nem túl kényelmes, nincs beszalmázva, és maga a karám sem olyan nagy, viszont itt vanesélye futkosni egy kicsit. Cserébe napközben megpusztul a melegben.

3. este istálló (paddock nélküli box), napközben egy nagyon kicsi karám, ahol talán tudna egy kicsit rotyózni, de még mindig nem tudja rendesen lemozgatni magát. Napközben megpusztul a melegben.



2022. júl. 23. 10:40
A kérdező szavazást indított:
1. box + paddock
2. rideg, kicsit nagyobb karám
3. box + kiskarám
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportló, akkor nem olyan nagy baj hogy nincs nagy legelő, mivel nem tudja magát rohangálva leséríteni.
2022. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hobbi, és nagyon igényli a mozgást. Én meg neki igénylem a füvet, mert gyönyörű legelőre fog menni.
2022. júl. 23. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A ló nem mozgatja le magát. Mindenképp box+paddock-ba raknám erre az egy hónapra, mert hőség van, többet ér, hogy nyugiban van, és bármikor bbe tud húzódni hűvösbe. Egy hónap semmi, főleg hogy utána megy legelőre.
2022. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3massal. Semmi jó nem származik a kontrollálatlan rohangálásból. Ebben a melegben maximum reggel-este rohangálnak a lovak, a melegben maximum azért, mert csípik őket a legyek, ami meg szintén nem túl jó. Emellett ha az utóbbi nem fordul elő, akkor a hirtelen rohangálások erősen sérülésveszélyesek. A versenylovaknak is szokták hagyni, hogy kitombolják magukat, de csak kontrollált körülmények között, előmelegítve, stb. Ez kb annyira jó, hogy az istállógőzt kifújja, de a fárasztásra abszolút nem alkalmas.
2022. júl. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy vagy a rideg vagy a paddock. Mivel a ridegben is van beálló az eső és a nap elől be tud húzódni. Az én egyéves csikom ridegben van, soha nem sérült még meg, azzal együtt hogy egy kis szeleburdi tünemény. A paddocknak csak az az előnye hogy hűvös és szalmázott a beálló...
2022. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!