Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok az anatómiai...

Mit gondoltok az anatómiai kantárokról?

Figyelt kérdés
Kantárt szeretnék venni, néztem több markát is. Én az anatómiai felé hajlok de ismerősöm szerint nem jók, mert elnyomja az idegeket. Ezt mondjuk nem teljesen értem mert tudtommal idegpálya elkerülős kialakításuk, amely mindenhol a lehető legjobban követi a ló fejének formáját. Mit gondoltok?
márc. 22. 02:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kisorrszijat leveszem. Azt én sem találom jónak ☺️
márc. 23. 15:55
 12/13 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha minden orrszíjat leveszel róla. Sajnos már nem találom, de pár napja facebookon pont találtam egy posztot, ami erről szólt. 3 féle felmérést csináltak: ugyanazzal a lóval és lovassal ugyanazokat a feladatokat csinálták 3 napon keresztül, azonban az első napon kis- és nagyorrszíj volt a lovon, a másodikon csak a nagyorrszíj, harmadik napon pedig minden orrszíj nélkül. Az edzések végén és közben megfigyelték a lovat. Amikor mindkét orrszíj a lovon volt, akkor a ló feszengett, az arcán a "pain face" (magyarul fájdalom-arc, de így nem igazán értelmes) egyértelmű jelei voltak. Nem mozgott elengedetten, a fejét rázta lovaglás közben. Második nap már kevésbé volt stresszes, de még mindig nem volt a legjobb. Az utolsó napon teljesített a ló a legjobban, nem tépte a szárat, nem rágta a zablát, nem rázta a fejét, elengedetten mozgott.

Igazából már ha csak belegondolunk is, sok lovas azért köti be a ló száját, hogy az ne tátogjon. De ezzel az ellenkező hatást kelti, a ló feszengeni fog, mert nem tudja kinyitni a száját, és mivel a ló az állkapcsában hordozza a stresszt, észre is lehet venni, hogy amikor a lovas az edzés végén leveszi a kantárt, a ló egyből ásítani kezd, próbál végre megszabadulni a stressztől. A tévhittel ellentétben nem azért ásítanak a lovak, mert álmosak.


Tehát ezzel én azt szerettem volna mondani, hogy a legjobb, ha csak a zablatartó-, torok- és homlokszíjból áll a kantárad. Persze ezeknek a helyes beállítása is elengedhetetlen. Az anatómiai tarkószíj általában azt jelenti, hogy fülkerülős. Ezek szinte mindig jó cuccok, persze ha a lovad fülének a formájához illeszkedik.


Egyébként ha tudsz angolul, akkor facebookon keresd meg a "No Bit shit" nevű csoportot, rengeteg hasznos dolgot találni ott. Remélem segítettem!

márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12-es koszonom mindenkepp megnézem☺️ zablat is szeretném elhagyni
márc. 23. 18:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!