Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok az anatómiai...

Mit gondoltok az anatómiai kantárokról?

Figyelt kérdés
Kantárt szeretnék venni, néztem több markát is. Én az anatómiai felé hajlok de ismerősöm szerint nem jók, mert elnyomja az idegeket. Ezt mondjuk nem teljesen értem mert tudtommal idegpálya elkerülős kialakításuk, amely mindenhol a lehető legjobban követi a ló fejének formáját. Mit gondoltok?
márc. 22. 02:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan melyik típusra gondolsz? Mert igen, van olyan anatómiai kantár, ami rossz helyen nyomja az ideget, de van olyan is, amivel semmi baj nincs. Illetve az sem mindegy, hogy mihez akarod használni. Az is lehet, hogy egyszerű kantár tökéletes lenne, ha pl. levennéd az orrszíjat. Persze ha nem földről előkészítve/izmolva, üléssel lovagolsz, akkor azt fogod érezni, hogy nem tudsz ezzel elég hatással lenni a lóra, pedig pont ugyanúgy jó, mint orrszíjjal, sőt, sok esetben elengedettebbek a lovak, emiatt könnyebben lehet finomabb segítségekre hangolni őket.
márc. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 1-es!

Teljes mértékben megértem a véleményedet, jómagam is a lovassportok kritizálója, 'ellenzője' vagyok, de ez a témakör nem ilyen egyszerű, és a tájékozatlanságodról ad tanubizonyságot, hogy így, egy általánosító véleményt megfogalmazol. Amikor egy ilyen témáról beszélünk érdemesebb holisztikusan gondolkodni, és nem csak az általunk választott szempontokat figyelembe venni. Mindezt úgy mondom, hogy számomra is a legfontosabb a ló egészsége és jóléte.

márc. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve annyit hozzátennék, hogy a cikkíró által említett könyvet "A lovaglás ártalmairól az általam ismert legjobb könyv dr. Gerd Heuschmann – Ne árts!" személyesen is volt szerencsém elolvasni, illetve mai napig van. Feltételezem, te a cikket olvatad, de a könyvet nem. Óvatosan higgyünk el mindent a médiának!
márc. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 1es. Nálam a lovaglás nem az allathasznalatrol szól. Nekem a ló egy társ akit megbecsülok és szeretek, nem kihasznalom az utolsó pillanatig. Egy idő után nyugdíjas lehet akinek már semmi dolga csak legelészni. Ahogy a kutyam és macskaim is a társaim. Akikkel kölcsönösen szeretjuk egymást setalunk és a többi… De tudtommal nem ez volt a kérdésem :)
márc. 22. 21:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Több típust is láttam de ha tudtok ajánlani jó kantart azt is szívesen fogadom🥰🥰
márc. 22. 22:03
 6/13 anonim ***** válasza:

A Rambo Micklem kantárokat mondják ilyen szempontból kifejezetten jónak, elég magas áron is mennek. Igaz én még sosem használtam, de én csak jókat hallottam róla, olvass esetleg utána az is hasznos lehet.

Az egyest pedig kérlek jelentsétek többen, mert szerintem semmi keresnivalója ilyen kommenteknek a lovas kérdések alatt.

márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Micklemet nézegettem tény és való dragabb kategória, én igazabol hobbi lovaglásra keresek viszont azt szeretném hogy a leheto legkényelmesebb legyen neki meg ha dragabb kategória is
márc. 22. 23:10
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Pont a Rambo Micklem kantárokat nem találom jónak, a kisorrszíj rész miatt.

márc. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a kényelem és a minőség számít, a minőségi munkához (nem versenyzéshez), akkor egy kényelmes bőr kapicánt tudnék ajánlani, amibe tudsz csatolni zablát is. Viszont a kapicán részét érdemes megtanulni használni. A kapicán az orrhátat fordítja, a zabla az alsó állkapocsra hat. A kapicánnal emiatt könnyebb megtanítani a lónak a helyes (!) állítást, hajlítást, de csak akkor, ha tudod helyesen használni.
márc. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as ahhoz képest hogy tartanak állatokat nem tudom miért pattogsz itt nekem névtelenül egy sport miatt. Nem nem ráncigalom a szajat, nem deformalom a gerincet mert ha minden megfelelő akkor nem okoz problémát… inkább menjel akkor mentsel állatokat akiket eheztetnek és vernek… mert te vegán vagy első válaszod alapján…. Nem erdekelnek a veganok hülyeségei. Történelem során is használtak a lovakat, mai napig “haszonállat”… de te természetesen mindent is tudsz ugylatom. Ha ennyire raersz és ilyen nagy állatbarát vagy segits a menhelyeken inkább… “betörés” egy ló normális belovaglasa nem betörés, a normális belovaglas nem okoz fájdalmat neki. Biztos sokat értesz a lovakhoz amúgy. Menj unatkozz máshol 🙄
márc. 23. 15:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!