Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok tenni hogy ne...

Mit tudok tenni hogy ne fogyjon le teljesen a lovam a szállítás során?

Figyelt kérdés

Állatorvossal, edzővel, mindenkivel összedugtuk már a fejünket. Mindent ami rajta van zsír és izom egy 1 órás út során ledobja. Volt már valakinek hasonló? Bármi jó ötlet? A bódítás nem hát ki az út végéig, megállni nem tudunk (nem megy utána vissza a futóra), és antiszoc, szóval más ló társasága csak ront a helyzeten.

Lehetetlen küldetés, de hátha.



#utazás #ló #lószállítás #Utazás lóval #Stresszes ló
ápr. 6. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hova szállítózzátok ilyen gyakran? Versenyekre?


Sokat segítene, ha a lószállítóval pozitív kapcsolata lenne. Vezesd fel a szállítóra akkor is, ha nem mentek sehova, gyakoroljatok. Etesd meg a szállítón a kedvenc jutalomfalatjával, répával, almával, akármivel, hogy ne CSAK azzal kösse össze a szállítót, hogy mentek valahova és hosszú időn keresztül neki utaznia kell.

Lehet, hogy most könnyen felmegy, de valószínűleg szétstresszeli az egész utat sajnos.

ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen versenyekre, meg kurzusokra megyünk vele. Egy évben kb 7szer utazik. De az már a nagyon maximum.

Itthon sokat gyakorlunk, szépen feljön, falatozik. De amikor tényleg menni kell, ott jön elő a gond.

ápr. 6. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1 óra alatt lefogy a ló? Nem értem
ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok tudatlan, de hogy lenne képes bármilyen szervezet 1 óra alatt jelentős mennyiségű zsír vagy izmot lebontani?
ápr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az lehetetlen, valahogy máshogy kell érteni a kérdést szerintem
ápr. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem úgy érti, hogy kiizzad rengeteg vizet és "összeesik". Nyilván 1 óra alatt nem fog lefogyni izmot és zsírt. Ha így lenne, már vinném is a futóra a lovam, mert ő iszonyúan túlsúlyos, nehezen fogy :D
ápr. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt érdemes beszerelni a futóba egy tolatókamerát, hogy lássátok, mit művel. A másik, ami nekünk bejött: mondod, hogy úgyis egyedül megy, kössétek ki a streifát oldalra, hogy több tere legyen (ha működik, mérés, lakatos, két eltérő streifa). Sok ló meggárgyul a szűk térben, és agyonidegeli magát. Mi hasonló dilis pónival a végén Olaszországból Németországba mentünk (kamerán lestük), nyugodtan eszegette a szénát, bóbiskolt... De az első pár nekifutásra nálunk is rohanni kellett egy óra után másik takaróért, lovat mosni, furgont hívni, hogy haza is mehessünk...rémálom volt.
ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!