Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet e úgy szállítani két...

Lehet e úgy szállítani két kutyát BKV-n egy embernek, hogy az egyik teljesen zárt hordozóban van a másik pedig pórázon, szájkosárban?

Figyelt kérdés
Olvastam a szabályzatot, hogy egy ember egy kutyát szállíthat pórázon és szájkosárban, jegyváltás ellenében. De ilyenkor mi a helyzet? Hisz a hordozó poggyásznak minősül, nem? S hogyha így nem lehetne utazni, mi van akkor, hogyha a hordozóban macska, hörcsög, vadászgörény vagy bármi egyéb van? Mert ugye ezen állatokra nincs semmi szabály úgy tudom, csak annyi, hogy zárt tároló dobozban legyenek.

2015. júl. 28. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működnie kell, de amúgy nem szoktak kötözködni két pórázos kutyánál se. Múlktor a HÉV-en felhívták a figyelmemet a szabályra, de mondták, hogy látják, hogy jól neveltek, meg minden szabályt betartok, és nem próbáltam meg ellógni a jegyvásárlást sem, úgyhogy maradjak nyugodtan, csak tudjak róla, hogy amúgy szabályellenes.
2015. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Mentem már úgy villamoson, hogy az egyik kutyát vezettem pórázon, a másik meg bent volt egy szatyorban és kilógott a feje, mint ennek:

[link]

De ha egy ilyenbe viszed és behúzod a fejét is akkor nem is látják mi van benne: [link]

2015. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szuper. Köszönöm a válaszokat. Ez elég hülyén van amúgy megoldva a BKV-nál. Mert így a két/több kutyások ki vannak zárva a tömegközlekedésből, mert ugye nem csak az egyik kutyámmal fogok elmenni bárhova. Főleg most, hogy nyár van, meleg van, meg állatorvoshoz is egybe vinné őket az ember gondolom oltásra, meg hasonlóakra.

Igen nekünk is ilyen teljesen behúzható van, szóval nem is nagyon látnak bele, meg ha bele is néznek, akkor is gyakran hiszik, hogy macska... nem is baj. :D

2015. júl. 29. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!