Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen stílusú lovaik voltak...

Milyen stílusú lovaik voltak a honfoglalóknak?

Figyelt kérdés
Inkább a mongol taki, a hucul vagy a turkesztáni Akhal Teke hasonlít ahhoz,amivel a magyarság megérkezett hont foglalni?
2010. nov. 4. 20:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

21:02-nek

Képzeld, tudom használni a guglit, sőt, az általad belinkelt oldalt elejétől végéig elolvastam már vagy 2 éve, azóta meg vagy 5x.

Arra voltam kiváncsi, hogy mi a ti véleményetek róla, mert különböző oldalak és különböző történészek eltérő véleményen vannak-amint ezt magad is beláthatod, ha végigolvastad az előző kommenteket.

Tudom, hogy nem a huculon jöttek be, de nagyon közel áll jellemiteg és testfelépítésileg a tarpánhoz, ami ugyebár a kelet-európai sztyeppvidék jellegzetes lova (volt).

Amig azon is vitázunk, hogy honnan jöttünk, addig szerintem annak sincs bizonyítéka, hogy milyen lovakon jöttünk-vagy forditva, a lovak alapján jutunk majd el az őshazához? De ez már a történészek dolga.

2010. nov. 5. 15:12
 12/12 A kérdező kommentje:
Egyébként kösz az értelmes és komoly hozzászólásokat, okosabb nem lettem, de rájöttem, hogy a fejemben lévő káosz nem egyedi:)
2010. nov. 5. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!