Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ez mire való?

Lovasok! Ez mire való?

Figyelt kérdés
[link]
2010. nov. 24. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát igazad van, ha te farokvédőt is kamáslinak hívod meg a kötőféket is... Nem csak kamáslit használunk szállításhoz hanem ezt is. Alap járaton arra használták hogy a csődöt megvédje szállításnál. Edzésen azért használják, hogy a ló ha a hátsó lábával alapjáraton túl lépi az első patanyomát akkor az első patáról lelépheti a patkót és a csüdjébe is belerúghat. Ezért használnak pataharangot is pl. díjlovaglásra és mindezek természetesen (mint ahogy semmilyen lábvédő díjlovaglásra nem használható- de ugráshoz már igen). Az hogy mostanában súlyt is raknak bele, az az lábak aktivitása miatt kell, bár ez nekem is új---már megint egy kezdőknek kitalált idiótaság.
2010. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ne megvan a válasz:

Balansz, amit pl. ügető lovakon használnak. Amelyik ló igényli, annál különféle balanszokkal érik el, hogy ügető jármódban maradjon. A balanszok lehetnek különféle súlyú pataharangok is.


Az én elméletemnek is utánajártam:

a fásliba szoktak kisebb-nagyobb súlyokat tenni edzésen, melegítéskor. Amikor a ló a pályára kerül (díjlovaglás) leveszik róla, és az így súly alól felszabadult lábak jobban nyújtanak, ahogy megkönnyebbülnek. Nem tudom jobban leírni.


Farokról szó sem volt.

Egy lábra való valamiről volt szó, amit szerinted szállításra használnak.


Ne legyél paraszt, léhet szépen is ;)

2010. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 lovasoktató ***** válasza:
Végre egy ember aki utána néz a dolgoknak,és nem hülyeségeket válaszol.Ezek kedves elöttem szól teljesen igazak.(mármint amit leírtál)
2010. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Súlymandzsetta.

Olyan, mint az embereknél: futók is tesznek a bokájukra ilyen 1-2 kilós cuccot, mert azzal nehezebb emelni a lábat, és amikor leveszed, akkor jó magasra tudod.

Lónál ugyanezt szolgálja, úgy tudom, hogy tiltott.

Díjlónál pl. ha ezt a súly ráteszed szerencsétlen alig bírja felemelni a lábát, aztán ha leveszed, akkor gyönyörűségesen, szép magasra fogja emelni.

Szerintem állatkínzás és nem véletlen, hogy tilos.

2011. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!