Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom a lovam teljesen...

Hogy tudom a lovam teljesen magamhoz szelídíteni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok lovas, de gondolom kézből etetéssel, simogatással, ápolással, sok törődéssel, türelemmel és idővel.
2010. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg időt tölts vele.

Nem azt mondom, hogy állandóan pucolgasd, meg nyald ki a s*ggét, hanem állj a karámban, amikor kint van, ülj le a boxban, amikor bent van közben pölö írjál leckét, vagy fonj karkötőt, vagy hát foglald el magad.

Előbb megszokja, hogy ott vagy, majd elkezd érdeklődni is feléd.


Vidd ki sokat terepre, adj neki sok szeretetet.



De miért, vad a paci?

2010. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát 8 hónapos csikóm van. És néha ugrál jó tudom ez természetes hisz 6 éves koráig csikó. Ha meg lát vagy ha hallja a hangom nyerít. De néha úgy viselkedik, mintha nekem akarna jönni. Minden délután fél óránként kint vagyok 1 órát.Mindig kézből adom neki az almát. Az a gond, hogy apukámat többet látja, hisz apu reggel eteti meg ő engedi ki hétköznap. Én meg délutánonként becsukom megetetem lecsutakolom. Volt barátoméknál egy 4 éves kancát lovagoltam és kezes bárány volt. Én is ilyenné szeretném tenni a lovam. Terepre már 2x ki vittem egyszer egyedül akkor nem volt probléma. Másodszor meg jött barátnőm meg a barátom akkor barátom felé rugott pedig nem is volt mögötte nem is beszélgettek.Annyira nincs vele gond csak én szeretném, hogy kezes bárány legyen.
2010. dec. 17. 06:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat foglalkozol vele, az lesz.

Csődör, igaz? :)

2010. dec. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos bohóc ló:) Csődi? mert azok ebben a korban kezdik próbálgatni az erejüket, amit nem árt leépíteni és tisztázni a játékszabályokat, hogy ki a főnök, szóval azért érdemes kialakítani egy jó fegyelmezési rendszert.

Ha nem fajta ló és nem fogsz vele fedeztetni, akkor érdemes előbb utóbb kiherélni és akkor tényleg birka lovad lesz, ha nem rontod el.

2010. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kanca lovam van. Semmi képp sem akartam csődört se heréltet. Valahogy a kancák vonzanak. (= Sokat vagyok vele délutánonként. Csak mégis valahogy úgy érzem, hogy apukámat jobban megszokta hisz ő van vele minden reggel :S
2010. dec. 18. 12:10
 7/7 anonim válasza:
100%

Ahhoz, hogy teljesen magadhoz szelídítsd, először el kell nyerned a bizalmát:)

Vidd el a futtatóba, vigyél ostort, meg egy kötelet

állj a futtató közepére és legyen nálad a kötél egyik vége, a másikat kösd a lovad zablájára... majd indítsd el őt, tudod, amolyan futtatás féle:D ha kicsit lassít, akkor csak a hang kedvéért suhints egyet az ostorral, attól biztosan megindul:D ha már nagyjából kifáradt, akkor dobd le a kötelet is és az ostort is, lehetőleg ne akkor, amikor még vágtat, nehogy bajod legyen... és fordíts neki hátat, ha odajön, akkor hagyjad kicsit, 2 perc múlva kezd el simizni:) a ló elnyerte a bizalmadat;)

ha elsőre nem megy, se baj, minél többet foglalkozol vele, annál jobban fog menni;)

2010. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!